Ninja e-1 موتور سیکلت برقی جدید از کاوازاکی

Ninja e-1 موتور سیکلت برقی جدید از کاوازاکی

شرکت کاوازاکی موتورسیکلت محبوب و پرطرفدار نینجا را اینبار با یک نسخه برقی معرفی و به تولید رسانده است . Ninja e-1 بر روی یک موتور الکتریکی براشلس با توان 5.0 کیلووات کار می کند که می تواند به حداکثر توان 9.0 کیلو وات برسد. گیربکس دارای یک نسبت واحد است و موتور برقی به این معنی است که نیازی به کلاچ یا اهرم تعویض دنده نیست. با این حال ، کاوازاکی تصمیم گرفت که ترمز عقب را به جای اینکه مانند اکثر اسکوترها و موتورسیکلت های برقی دیگر به سمت فرمان حرکت دهد ، پایی نگه دارد.

پوشش منحصر به فرد متالیک براق نقره ای و متالیک مات سبز لیمویی ظاهری شیک و اسپرت به این مدل EV کاوازاکی می دهد. E-1 همچنین دارای یک صفحه نمایش TFT چشمگیر با اتصال گوشی هوشمند است. این نمایشگر اطلاعات مهمی مانند وضعیت سواری ، برد، در دسترس بودن عملکرد تقویت ، و حالت های انتخابی سواری (جاده یا اکو) را نشان می دهد. همه این ویژگی‌ها به‌طور یکپارچه با دریچه گاز  ، ترمزهای ABS سازگار هستند.

در زیر یک مخزن گاز ، 2 باتری لیتیوم یونی با وزن 11.5 کیلوگرم است که هر کدام به راحتی جدا می شوند. این باتری ها دارای ظرفیت 30 آمپر ساعت بوده و با ولتاژ 50.4 ولت کار می کنند. در صورت ترکیب ، ظرفیت کل آنها 60Ah است. گزینه های شارژ این موتور سیکلت شامل یک ایستگاه اتصال با قابلیت نگه داشتن یک باتری و همچنین کابلی است که شارژر خارجی را به باتری ها در حالی که هنوز در موتور هستند متصل می کند. یکی از ویژگی های مفید باتری های لیتیوم یونی پیشرفته ، نشانگرهای شارژ داخلی آنها است. Ninja همچنین دارای یک فضای ذخیره سازی مناسب قابل قفل در بالای باتری ها میباشد.

تست انجام شده با یک باتری با ظرفیت 93 درصد شروع  و 30 کیلومتر رانندگی صورت گرفته است که مکرراً از ویژگی turbo e-boost استفاده شده و با شارژ باقیمانده 43 درصد در این شرایط عملکرد بسیار خوبی از باتری مشاهده شده است و در حدود 2.5 ساعت ، باتری با استفاده از یک شارژر خارج از برد (پریز خانگی) به طور کامل شارژ کامل شده است.

موتور برقی نینجا سه ​​حالت مختلف برای سواری ارائه می دهد : جاده ، اکو و پیاده روی. حالت پیاده روی به شما امکان می دهد دوچرخه را با سرعت آهسته 5 کیلومتر در ساعت به جلو یا 3 کیلومتر در ساعت به عقب حرکت دهید. بسته به مدل ، حداکثر سرعت متفاوت است. Ninja e-1 می تواند در حالت جاده تا 88 کیلومتر در ساعت و در حالت اکو به 64 کیلومتر در ساعت برسد ، در حالی که Z e-1 حداکثر سرعت 85 کیلومتر در ساعت در حالت جاده و 62 کیلومتر در ساعت در حالت اکو دارد. هنگامی که شارژ باتری به کمتر از 35 درصد رسید، حالت پیش فرض برای هر دو مدل Eco می شود. 

موتور برقی ninja e-1 با قابلیت e-boost می تواند در حالت جاده به سرعت 99 کیلومتر در ساعت و در حالت اکو به 75 کیلومتر در ساعت برسد. موتورسوار می تواند با فشار دادن یک دکمه روی فرمان به مدت حداکثر 15 ثانیه در هر بار e-boost را فعال کند که بسیار ویژگی لذت بخشی میباشد.

در اینجا میرسیم به قیمت این موتورسیکلت محبوب و جذاب . 9039 یورویی که برای این موتورسیکلت برقی خرج می‌کنید ارزشش را دارد . Ninja e-1 با طیف وسیعی از ویژگی‌های عملی ، از جمله ABS ، قابلیت اتصال به موبایل ، 4 سال ضمانت و دسترسی به یک شبکه نمایندگی محلی که خدمات حرفه‌ای را پس از آن ارائه می‌کند ارائه می‌شود. 

منبع : thepack

جهت مشاوره و یا خرید انواع موتور سیکلت های برقی میتوانید با کارشناسان ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.