موتور سیکلت برقی جدید یاماها به زودی وارد بازار خواهد شد

Roadie

تسلا موتورز ثابت کرد که اتومبیل های برقی می توانند بسیار جذاب باشند ، یاماها نشان می دهد موتور سیکلت های برقی تولید این شرکت نیز می توانند به زیبایی هرچه تمام تر عرضه شوند.

قبلتر با موتور برقی شگفت انگیز Mission RS شرکت یاماها آشنا شده ایم . اما باز هم دیدن یک جفت محصول جذاب از یاماها بسیار خوشایند است که به زودی موتور سیکلت های برقی را در زمان شروع فروش آنها کمی بیشتر وارد جریان اصلی می کند. در گزارش سالانه یاماها در سال 2013 ، اطلاعات مختصری از موتور سیکلت های برقی PES1 و PED1 ذکر شد ، که مدیر عامل این شرکت اعلام کرد : " ما قصد داریم آنها را در آینده ای نزدیک راه اندازی کنیم".

موتور-برقی-yamaha-pes1

 اولین بار موتور برقی PES1 و PED1 را در پاییز گذشته در نمایشگاه توکیو دیدیم و یاماها قول می دهد PES1 که مدل جاده ای این محصول است برای علاقه مندان به موتورهای برقی است عملکرد مورد انتظار طرفداران موتورسیکلت موجود را ارائه دهد. ظاهرا این موتور خیلی سریع به نظر نمیرسد ، اما وزن آن کمتر از 220 پوند ( 100 کیلوگرم ) است. پس از سوار شدن بر Zero DS برای مدتی ، می دانیم که گشتاور همیشه روشن موتور الکتریکی در موتورهای سبک وزن می تواند در جاده های پیچ دار بسیار کاربردی باشد ، حتی اگر حداکثر سرعت آن به طرز چشمگیری بالا نباشد.

موتور-برقی-yamaha-ped1

در مدل PED1 نیز وزن این محصول فقط 188 پوند ( 85 کیلوگرم ) است و یاماها ادعا می کند که این موتور سیکلت برقی در پشت یک SUV جای می گیرد و وسعت وسایل نقلیه برقی را در دنیای خارج از جاده گسترش می دهد.

مشخصات فنی و مسافت قابل پیمایش این موتور برقی هنوز از طرف شرکت سازنده اعلام نشده است اما در گذشته اعلام شده بود که محصولات آتی الکتریکی این شرکت از گیربکس کاملاً خودکار استفاده می کنند که می تواند با یک کلید از کنترل دستی به کنترل اتوماتیک تبدیل شود.

 

برای دریافت مشاوره و یا خرید انواع موتور سیکلات های برقی میتوانید با کارشناسان ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.