15 شهر دوستدار دوچرخه در جهان

دوچرخه-برقی

دوچرخه سواری راهی عالی برای فعال ماندن و کاهش اثر کربن است. در مطلب برخی از شهرها که به طور فعال این روش حمل و نقل سبز را تشویق می کنند را معرفی خواهیم کرد.

 

1. COPENHAGEN, DENMARK 

دوچرخه-برقی

کپنهاگ دوستانه ترین شهر دوچرخه سواری در جهان محسوب می شود. مسافران اغلب از دوچرخه استفاده می کنند  و به کودکان خود قبل از رسیدن به سن مدرسه برای رفتن به مدرسه آموزش داده می شود که از دوچرخه استفاده کنند. به لطف اقدامات دوستانه دوچرخه سواری در شهر ، تقریباً نیمی از مردم کپنهاگ برای کار با دوچرخه رفت و آمد می کنند و 35 درصد از کل افرادی که در کپنهاگ کار می کنند - کسانی که در حومه شهر زندگی می کنند - با دوچرخه های خود رفت و آمد می کنند. دوچرخه سواران از 390 کیلومتر (حدود 242 مایل) مسیر مشخص شده برای دوچرخه سواری لذت می برند و کپنهاگ بزرگ هم اکنون دارای یک "بزرگراه سیکل فوق العاده" است که شهر را به شهر آلبرتسلوند با امکانات رفاهی فراوان از جمله پمپ های هوا ، تقاطع های امن و دیگر متصل می کند. چراغ های راهنمایی با متوسط سرعت دوچرخه سواری تنظیم شده اند تا توقف را به حداقل برسانند.

 

2. AMSTERDAM, NETHERLANDS 

دوچرخه-برقی

بدون دوچرخه ، واقعاً نمی توانید آمستردام را تجربه کنید. بیش از 800000 دوچرخه در آمستردام وجود دارد ، به این معنی که تعداد دوچرخه بیشتر از مردم است. خیابان های نسبتاً مسطح که اغلب مملو از دوچرخه ( دوچرخه برقی ) است: مردم از آنها برای رفتن به محل کار خود ، رساندن کودکان خود و خرید کالاهای مورد نیاز استفاده میکنند. اگر از آمستردام بازدید می کنید ، مکان های زیادی برای گردشگران وجود دارد که می توانند دوچرخه اجاره کرده و شروع به کاوش کنند ، البته تورهای راهنما و کتابچه های مصور برای کمک به تازه واردان برای یادگیری چگونگی رفت و آمد فراهم شده است.

 

3. PORTLAND, OREGON 

دوچرخه-برقی

شکست دادن اروپا از نظر دوچرخه سواری سخت است ، اما پورتلند بهترین تلاش خود را می کند. اداره حمل و نقل پورتلند به آرامی پیشرفت می کند تا به شهروندان و گردشگران کمک کند تا با خیال راحت بر روی دو چرخ حرکت کنند. دوچرخه سواران می توانند نقشه های چاپ شده رایگان شهر و محله ، اطلاعات ایمنی و موارد دیگر را برای کمک به پیمایش بهتر هنگام بازدید ، فراهم کرده است. همچنین یک سیستم اجاره عمومی دوچرخه یا دوچرخه برقی وجود دارد که یکی از سبزترین ها در جهان است. آنها موفق شده اند با استفاده از توری های دوچرخه سواری موجود ، نیاز به کیوسک های اضافی را کاهش دهند. این شهر امکانات رفاهی دیگری نیز دارد ، از جمله قفل دوچرخه ، کلاس های دوچرخه سواری و راهنماهای آداب و رسوم.

 

5. MONTREAL, CANADA 

دوچرخه-برقی

شهر شلوغ مونترال کانادا دارای 600 کیلومتر مسافت (حدود 373 مایل) مسیر دوچرخه سواری است - تقریباً دو برابر کپنهاگ. در بهار ، دوچرخه سواران به این مسیرهای تعیین شده می روند ، در طول مسیر در غرفه های مختلف غذا و نوشیدنی ، گودال می ایستند. علاوه بر این ، هر ساله در این شهر جشنواره دوچرخه سواری برگزار می شود و از دوچرخه سواران در هر سنی و سطح مهارت استقبال می کند تا در شهر گشت بزنند.

 

6. TOKYO, JAPAN 

دوچرخه-برقی

شهر شلوغ مونترال کانادا دارای 600 کیلومتر مسافت (حدود 373 مایل) مسیر دوچرخه سواری است - تقریباً دو برابر کپنهاگ. در بهار ، دوچرخه سواران به این مسیرهای تعیین شده می روند ، در طول مسیر در غرفه های مختلف غذا و نوشیدنی ، گودال می ایستند. علاوه بر این ، هر ساله در این شهر جشنواره دوچرخه سواری برگزار می شود و از دوچرخه سواران در هر سنی و سطح مهارت استقبال می کند تا در شهر گشت بزنند.

7. RIO DE JANIERO, BRAZIL 

دوچرخه-برقی

ریو در سال 1992 با دوچرخه آشنا شد ، زمانی که آنها برای اولین بار شروع به ساخت خطوط دوچرخه کردند. امروزه این شهر دارای جمعیت دوچرخه سواری پر رونق است. برنامه جدید آنها برای اشتراک دوچرخه دارای 60 ایستگاه و 600 دوچرخه است که در سطح شهر توزیع شده اند. Bike Rio با پرداخت 10،00 R R (که تقریباً 2.50 دلار در دلار آمریکا است) پاسهای ماهانه ارائه می دهد ، به ساکنان و بازدید کنندگان اجازه می دهد تا به دوچرخه ها دسترسی نامحدود داشته باشند. در تعطیلات آخر هفته ، سواران می توانند در هنگام سوار شدن به یکی از خیابان های ساحل سفر کنند تا منظره ای زیبا از آب داشته باشند.

8. STRASBOURG, FRANCE 

دوچرخه-برقی

شهر کوچک استراسبورگ مکانی عالی برای دوچرخه سواری است - عمدتا به این دلیل که واقعاً بسیار زیبا است. در حال حاضر هشت درصد از جمعیت شهر دوچرخه سواری می کنند ، اما این شهر سخت تلاش می کند تا این تعداد را افزایش دهد. آنها قصد دارند تا سال 2025 تعداد دوچرخه سواران را دو برابر کنند.

9. BARCELONA, SPAIN 

دوچرخه-برقی

بارسلونا در حال انجام اقدامات برای تبدیل شدن به مکانی مهمان نواز برای دوچرخه سواران است. آنها همچنان سیستم مسیرهای دوچرخه سواری خود را گسترش می دهند و برنامه اشتراك دوچرخه سواری آنها یكی از برنامه هایی است كه در جهان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ایمنی دوچرخه نیز یک اولویت بزرگ است: مقامات شهری اخیراً اقداماتی را برای کاهش سرعت تردد اتومبیل انجام داده اند. اگر فقط بازدید می کنید ، چندین تور مختلف دوچرخه سواری وجود دارد که می توانید برای آنها ثبت نام کنید - و بسیاری از مسیرهای زیبا که از کنار آب عبور می کنند.

10. BUDAPEST, HUNGARY 

دوچرخه-برقی

ساکنان بوداپست در حال حاضر می توانند در 200 کیلومتری مسیرهای دوچرخه سواری ، که سوارکاران را از طریق مرکز شهر یا پارک های خیره کننده بسیاری از آن عبور می دهد ، به اطراف شهر بروند. این شهر همچنین تعدادی تور با راهنما ارائه می دهد ، از جمله تورهایی که با یک سواری خوب به پایان می رسد.

11. AUSTIN, TEXAS 

دوچرخه-برقی

آستین متعهد است که به ساکنانش کمک کند زندگی سبزتری داشته باشند و این در ابتکارات دوچرخه سواری آنها نشان داده شده است. بسیاری از مسیرها و صدها پایه دوچرخه سواری برای استفاده سواران وجود دارد. اگر از آن بازدید می کنید ، یک نقشه دوچرخه سواری را از یکی از فروشگاه های دوچرخه سواری شهر انتخاب کنید ، سپس مسیر را دنبال کنید. سه مسیر اصلی برای کمک به سوارکاران در مرکز شهر وجود دارد: دوچرخه سواری لنس آرمسترانگ ، جاده ریو گراند و پل دوچرخه و عابر پیاده Pfluger.

 

12. PARIS, FRANCE 

دوچرخه-برقی

به لطف جاده های مسطح ، ترافیک کند و رانندگان با وجدان ، پاریس مکانی بسیار آسان برای دوچرخه سواری است. برنامه اشتراک دوچرخه Vélib این شهر بزرگترین برنامه در جهان خارج از چین است. (این نام مخلوط کلمات vélo به معنی دوچرخه و liberté به معنای آزادی است). حدود 20،000 دوچرخه اجاره ای در 1800 ایستگاه در سراسر شهر موجود است. از زمان معرفی برنامه اشتراک دوچرخه در سال 2007 ، مسیرهای دوچرخه سواری در سراسر شهر شلوغ شروع به ظهور می کنند.

13. SEVILLE, SPAIN 

دوچرخه-برقی

سویل برای شهرهایی مانند آمستردام یا کپنهاگ هیچ تطبیقی ندارد ، اما آنها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک رقیب در نبرد برای "دوستانه ترین دوچرخه" هستند. سویل 160 کیلومتر (100 مایل) مسیر دوچرخه سواری ارائه می دهد و روزانه حدود 70000 دوچرخه را در خیابان ها می بیند. این را با 6000 دوچرخه کوچک که فقط چند سال پیش مورد استفاده قرار گرفته مقایسه کنید و به سرعت مشخص می شود که شهر برای بالا بردن بازی دوچرخه سواری خود تلاش زیادی کرده است. آنها همچنین یک برنامه اشتراک دوچرخه (Sevici) را ارائه می دهند ، که به مدت هشت سال در حال اجرا است و صاحبان مغازه های دوچرخه سواری ادعا می کنند که به تازگی ، آنها تلاش کرده اند تا تقاضا را برآورده کنند.

14. DUBLIN, IRELAND 

دوچرخه-برقی

برنامه اشتراک دوچرخه دوبلین ، dublinbikes ، دارای بیش از 100 ایستگاه در سراسر شهر است و هزینه اشتراک سالانه فقط 20 یورو (حدود 22 دلار) است. تعدادی از شرکت های تور در دوبلین نیز گشت و گذارهای هدایت شده ارائه می دهند که متناسب با دوچرخه سواران مبتدی و پیشرفته است.

15. BERLIN, GERMANY 

دوچرخه-برقی

دوچرخه سواران در برلین از زمین مسطح ، خیابان های وسیع و بزرگراه های متعدد شهر نهایت استفاده را می کنند. 900 کیلومتر (حدود 559 مایل) مسیر دوچرخه سواری ، رفت و آمد را بدون نگرانی از تردد اتومبیل آسان می کند. تورهای با مضمون زیادی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که اغلب به ورزش یا غذا می پردازند.

 

برای دریافت مشاوره و یا خرید انواع دوچرخه های برقی میتوانید با کارشناسان ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.