مقایسه دوچرخه های برقی HIMO Z20 و HIMO Z16

Roadie

ابر شرکت چینی شیائومی ( Xiaomi ) امروزه ریشه در هر زمینه ای دارد. وقتی ما در مورد تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ها ، تبلت ها ، Earbuds ، اسکوترهای برقی و حتی دوچرخه های برقی صحبت می کنیم ، محصولات شیائومی همه جا هستند. در گروه دوچرخه های تاشو برقی نیز شیائومی ساخت آنها را از دو سال گذشته آغازه کرد. اکنون شیائومی برای رسیدن به سطح دیگری در این زمینه به برند HIMO  توسعه یافته است و چند مدل دوچرخه برقی تاشو را به بازار عرضه کرده است. آخرین نسخه های عرضه شده امسال عبارتند از شیائومی HIMO Z14 ، شیائومی HIMO Z16 و شیائومی HIMO Z20 است.

طی سال های اخیر ، دوچرخه برقی وسیله ای ضروری برای همه ما که در مناطق شهری زندگی می کنیم است. مانند شهرهای بزرگ ، مردم دوست دارند با دوچرخه های تاشو به محل کار خود بروند . این موارد همچنین در سفر در مسافت های کوتاه و متوسط ​​در شهرها مفید است. دوچرخه های جدید شیائومی بسیار جذاب هستند و همچنین می توانید با تا کردن آنها را با خود به داخل مترو و یا محل کار ببرید و یا حتی با ماشین خود حمل کنید ، در نتیجه این بهترین بخشی است که مردم در این دوچرخه های برقی دوست دارند. قیمت دوچرخه های برقی در مقایسه با سایر وسایل نقلیه موتوری کمتر است و بهترین قسمت این است که این محصولات سازگار با محیط زیست هستند و خطر آلودگی ندارند.امروزه شیائومی یکی از بهترین سازندگان دوچرخه تاشو برقی در جهان است.

مقایسه و بررسی HIMO Z16 و HIMO Z20

در این مقاله ما قصد داریم تا دو محصول جدید شرکت شیائومی یعنی دوچرخه برقی تاشو Himo Z20 و دوچرخه برقی تاشو Himo Z16 که در سال 2020 تولید شده اند را با یکدیگر مقایسه کنیم. در ادامه با ایران اسکوتر همراه باشید.

 

طراحی و ساخت

از نظر فیزیکی هر دو دوچرخه تاشو برقی به یک اندازه قوی و مستحکم هستند. هر دو ماده آلیاژ آلومینیوم را دارند که توسط  Chasis Xiaomi  ساخته می شوند. HIMO Z20 در مقایسه با HIMO Z16 کاملا سبک تر است. از آنجا که وزن Himo Z20 تنها 21.5 کیلوگرم و وزن Himo Z16 برابر با 22.5 کیلوگرم است ، درسته که وزن 1 کیلوگرم تفاوت زیادی ندارد اما درکل مدل Himo Z20 سبکتر است.

مقایسه-دوچرخه-برقی-تاشو-Himo-Z20-Z16

هر دو دوچرخه ، تاشو هستند اما Himo Z16 سه حالت تا شوندگی دارد و Himo Z20 فقط دوچرخه تاشو از نوع دوتایی است. در Z16 می توانید آن را از دسته فرمان ، بدن و زیرپایین تا بزنید. تا شدن آن آسان است و به طور کارآمد می توانید آن را در صندوق عقب ماشین خود قرار دهید. به دلیل ویژگی تاشو سه برابر ، حمل Z16 نیز برای زنان و  دختران آسانتر است.

در حالت تاشو هر دو دوچرخه تاشو برقی کاملاً برابر هستند اما Z20 در مقایسه با دیگری کوچکتر است. اما در حالت تاشو Z16 بسیار سازگارتر است.

 

چراغ ها

مقایسه-دوچرخه-برقی-تاشو-Himo-Z20-Z16

برای رانندگی در شب ، هر دو دوچرخه دارای چراغ های عقب و جلو هستند .

در مدل Himo Z16 چراغ عقب دو حالته بوده اما در مدل Himo Z20 تنها یک حالت میباشد.

چراغ جلو در هر دو مدل مشابه بوده و از زاویه روشنایی مناسبی برخوردار هستند.

 

چرخ ، ترمز و حالت سواری

دوچرخه برقی HIMO Z20 از لاستیک های 20 اینچی با سیستم ترمزهای دیسکی استفاده می کند. این محصول سه حالت برای رانندگی دارد : حالت تمام الکتریکی ( در این حالت فقط کافیست تا از اهرم گاز دوچرخه استفاده کنید تا دوچرخه به حرکت در آید. ) ، حالت کمک پدال یا همان pedal assist ( در این حالت نیروی الکتریکی به پدال زدن دوچرخه سوار کمک میکند و نیروی حرکتی را افزایش میدهد. ) و دیگری نیروی انسانی با استفاده از پدال زدن میباشد. در حالی که دوچرخه برقی HIMO Z16 دارای لاستیک های ۱۶ اینچی با سیستم ترمزهای دیسکی میباشد اما همانند همان مدل Z20 دارای سه حالت رانندگی میباشد ، یعنی حالت کاملاً برقی ، سواری با کمک قدرت و حالت مکانیکی.

همچنین مدل Z16 از تایر CST مقاوم در برابر سایش استفاده می کند که مشابه آن را در خودروهای برقی حرفه ای میتوان یافت کرد.

 

موتور الکتریکی

مقایسه-دوچرخه-برقی-تاشو-Himo-Z20-Z16


شیائومی موتور 250 وات را به هر دو محصول Himo Z20 و Himo Z16 اختصاص داده است. و با استفاده از این موتور هر دو مدل سرعت 25 کیلومتر در ساعت را ارائه می دهند. 

یکی از تفاوت های اصلی این دو مدل مربوط به جعبه دنده میباشد ، در مدل Himo Z20 جعبه دنده شش سرعته دیده میشود که توسط برند شیمانو توسعه یافته ، فراهم شده است اما در مدل Z16 قادر به عوض کردن دنده ها نیستید و تنها یک حالت برای سواری در اختیار دارید.

سرعت دوچرخه ها به دلیل استانداردهای ملی 25 کیلومتر در ساعت قرار داده شده است.

 

باتری

مقایسه-دوچرخه-برقی-تاشو-Himo-Z20-Z16


حال ، اجازه دهید عملکرد باتری هر دو دوچرخه برقی تاشو را بررسی کنیم. شیائومی باتری های ضد سرقت داخلی را در دوچرخه های برقی جدید خود استفاده کرده است. باتری های متحرک 36 ولتی با توان 10 آمپر به کار رفته شده در هر دو مدل دوچرخه برقی به شما این امکان را می دهد تا به راحتی مسافت 80 کیلومتری را در حالت کمک پدال یا همان Pedal Assist و مسافتی معادل 55 کیلومتر را در حالت تمام الکتریکی یا همان Pure Electric طی کنید. برای شارژ کامل باتری در هر دو مدل نیز باید نزدیک به 5 ساعت منتظر بمانید.

در هر دو مدل Himo Z20 و Himo Z16 نیز باتری ها قابل حمل بوده و میتوانید آن ها را از دوچرخه جدا کنید.

 

صفحه نمایش

مقایسه-دوچرخه-برقی-تاشو-Himo-Z20-Z16


نمایشگر HIMO Z20 تقریبا ساده است اما نمای مثبتی به شما می دهد و اطلاعات کاملی همانند : میزان شارژ ، سرعت ، مسافت پیموده شده کلی ، مسافت پیموده شده در هر سفر ، حالت رانندگی و ... را به شما نمایش میدهد . در مدل HIMO Z16 از یک صفحه نمایش شیکتر استفاده شده است که در مقایسه با Z20 بسیار چشمگیرتر است. در مدل Z16 نیز اطلاعات کامل همانند همان مدل Z20 به شما نمایش داده خواهد شد.

صفحه نمایش در دست چپ هر دو دوچرخه و با کیفیت نمایش HD میباشد. 

 

نتیجه گیری

مقایسه-دوچرخه-برقی-تاشو-Himo-Z20-Z16


تاکنون هر دو محصول HIMO به جز باتری ، وزن و سایز چرخ ها کاملاً شبیه به هم هستند و HIMO Z16 با قیمت کمتری در دسترس میباشد. بنابراین ، اگر دوچرخه های کوچکتر و جمع و جور تر را دوست دارید ، HIMO Z16 گزینه مناسبی برای شما میباشد اما اگر انتخاب شما یک دوچرخه حرفه ای و در عین حال سبک و قابل حمل است بهترین گزینه برای شما قطعا ‌HIMO Z20 خواهد بود.

 

برای خرید انواع دوچرخه های برقی میتوانید با کارشناسان ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.