بررسی دوچرخه برقی F-Wheel A5

Roadie

دوچرخه برقی A-wheel F5 از تمام مشخصات یک دوچرخه الکترونیکی مشترک در شرق آسیا برخوردار است.

این دوچرخه برقی از چرخ های کوچک ، یک قاب کوچک ، یک باتری غول پیکر ، نشیمن برای بزرگسالان و بچه ها تشکیل می شود و در فضاهای تنگ برای مانور بسیار مناسب است.

 گرچه به احتمال زیاد خواهید دید که تعداد زیادی از این نوع دوچرخه های برقی تقریباً در هر شهر چین یافت میشود ، اما این یک دوچرخه الکترونیکی کاملاً غیر معمول در ایالات متحده است. اما از آنجا که F-wheel به تازگی فروش دوچرخه را به ایالات متحده آغاز كرده است بررسی آن خالی از لطف نیست.

دوچرخه-برقی-A5

مشخصات فنی A-wheel A5 bike tech

  1. موتور : 350 وات موتور توپی عقب مداوم (احتمالاً 500 وات واقعی)
  2. حداکثر سرعت : 25 کیلومتر در ساعت (15 مایل در ساعت)
  3. باتری : 48 ولت 7.5 آه (360 وات) یا 21 آمپر (10008 وات)
  4. برد : 40 کیلومتر (25 مایل) برای باتری کوچک ، 110 کیلومتر (68 مایل) برای باتری بزرگ
  5. وزن : 22.5 کیلوگرم (49 پوند)
  6. لاستیک : 14 ″ x 2.125
  7. قاب : آلیاژ آلومینیوم
  8. سیستم تعلیق : چنگال فنر جلو ، پایه صندلی تعلیق
  9. ترمز : ترمز دیسکی مکانیکی
  10. موارد اضافی : نمایشگر LED با باتری سنج و نشانگر سطح PAS ، چراغ های LED جلو و عقب ، دزدگیر زنجیره کلید ، بوق برقی ، گلگیرها ، صندلی عقب / نیمکت

دوچرخه برقی F-wheel تقریباً به هیچ وجه شبیه نوع دوچرخه های الکترونیکی نیست که معمولاً در آمریکا می بینیم.

چرخ های کوچک 14 اینچی و قاب مینیمالیستی آن باعث شده تا دوچرخه تقریباً 49 پوند ( 22.5 کیلوگرم ) سبک باشد. مطمئناً ، این نسبت به دوچرخه پدال سنگین است ، اما توجه داشته باشید که دوچرخه های برقی تاشو محبوب آمریکایی مانند RadRunner 30٪ وزن بیشتری دارند ، در حالی که وزن دوچرخه Juiced Scorpion دو برابر بیشتر است ، و شما یک دوچرخه برقی نسبتاً سبک دارید .

دوچرخه-برقی-A5

چرخ های کوچک همچنین به دوچرخه کوچک کمک می کند تا بتواند به راحتی از پله ها بالا برود ، در آسانسورهای کوچک قرار گیرد و در گوشه آپارتمان های کوچک قرار گیرد.

A5 سواری خوبی را در خیابان های صاف دارد ، اما چاله ها ، سنگفرش ها به خصوص سنگفرش ها می توانند کابوس چرخ های کوچک باشند. برای اینکه شما را در زمینهای کاملاً بی عیب و نقص امیدوار کنیم ، A-wheel A5 شامل سیستم تعلیق جلو و تعلیق صندلی است. هیچ کدام کیفیت بالایی ندارند ، اما هر دو در واقع به خوبی کار می کنند. 

محدوده پیمایش چقدر است؟
دو مدل از دوچرخه برقی با دو باتری متفاوت وجود دارد: یک مدل 360Wh و یک مدل غول پیکر 1kWh. جعبه های باتری  یکسان هستند ، اما یکی دو پوند بیشتر و تقریباً 200 درصد برد بیشتر به آن اضافه می کند.

باتری کوچکتر 25 مایل (40 کیلومتر) و باتری بزرگتر 68 مایل (110 کیلومتر) راندمان دارند و این اصلاً بد نیست!

دوچرخه-برقی-A5

گرچه ممکن است دوچرخه کوچک به نظر برسد ، اما در بخش قدرت ضعیف نیست. این سیستم قدرت 48 ولت را اجرا می کند که اگر با سطح ولتاژ دوچرخه برقی آشنا نیستید ، یک سیستم بسیار قدرتمند است. بسیاری از دوچرخه های الکترونیکی بزرگتر اروپایی از سیستم 36 ولت استفاده می کنند ، بنابراین شما در اینجا یک سوم قدرت بیشتری نسبت به تعداد زیادی دوچرخه بزرگ دارید. شتاب خوب دوچرخه حتی با یک مسافر بود ، بنابراین این امر به من می گوید که ما بیش از استاندارد ارزان قیمت دوچرخه الکترونیکی داریم.

از نظر فنی این دوچرخه موتور براشلس 350 وات را شامل میشود ، اما شتاب آن کاملاً بالا است و بنابراین حدس می زنم که ما به چیزی بیشتر از 500W پیوسته و حتی 750W پیک نگاه می کنیم - اگرچه من نمی خواهم 750W پایدار را از موتور با سرعت محدود الکترونیکی 15 مایل در ساعت ( 25 کیلومتر در ساعت ) ، دوچرخه احساس می کند که خیلی کم است. اما دوباره ، برای زندگی متراکم شهری طراحی شده و 15 مایل در ساعت برای یک مسیر دوچرخه برقی کاملا منطقی به نظر می رسد. 

دوچرخه-برقی-A5

همچنین ممکن است متوجه شده باشید که موتور چرخ عقب نیز مانند چرخ جلو در یک چرخ ماگ قرار دارد. در اینجا هیچ بلندگو وجود ندارد ، به این معنی که هیچ چیزی از حالت هماهنگی خارج نمی شود یا از بین نمی رود. همچنین هیچ نوع دنده ای وجود ندارد. باز هم ، چیزی برای تنظیم ، تنظیم یا شکستن وجود ندارد. این یک دوچرخه برقی تک سرعته است که فقط به کار خود ادامه می دهد.

وقتی نوبت به تعمیر و نگهداری استاندارد می رسد ، تنها ناحیه ای که درنهایت نیاز به توجه مکانیکی دارد ترمزهای دیسکی هستند. البته ، ما ترمز دیسکی هیدرولیک را با این قیمت دریافت نخواهیم کرد ، بنابراین باید به این ترمزهای مکانیکی ارزان قیمت رضایت دهیم که در نهایت نیاز به برخی تنظیمات برای حفظ نوک تیپ آنها خواهد بود.

در مجموع ، دوچرخه به گونه ای طراحی شده است که تا آنجا که ممکن است بدون هیچ مشاجره ای باشد. حتی دارای چند ویژگی اضافی است که من انتظار نداشتم ، مانند چراغ های کامل شامل چراغ ترمز عملکردی ، بوق ، مجموعه گلگیرها و صدای بلندکننده هنگام پیاده شدن که در نوع خود جالب است.

صدا ساز ( کیت صدا )  بسیار آزار دهنده است.  شاید قانون جدیدی در چین وجود داشته باشد که می گوید دوچرخه های برقی بالای 20 مایل در ساعت ( 20 کیلومتر در ساعت ) به صداساز احتیاج دارند. زیرا این چیز به محض این که سریع شروع به کار کنید بوق می زند.

در نهایت ، به نظر من دوچرخه برقی برای استفاده شهری بسیار مناسب است ، به شرطی که بتوانید محدودیت ها را تحمل کنید. حداکثر سرعت 15 مایل در ساعت ( 25 کیلومتر در ساعت ) آزار دهنده است و سر و صدا کننده بالاتر از 12 مایل در ساعت ( 20 کیلومتر در ساعت ) فراتر از آزار دهنده است. اما دوچرخه در واقع کار می کند و عملکرد خوبی دارد.

دوچرخه-برقی-A5

اگر به دنبال یک دوچرخه برقی تفریحی برای مسیرهای پیاده روی یا یک دوچرخه برقی سریع هستید A5 گزینه مناسبی است. اما اگر به دنبال یک دوچرخه الکترونیکی کم حجم و سبک هستید که می تواند یک بچه یا یک جعبه بار را در یک محیط شهری پرجمعیت حمل کند باز هم A5 گزینه مناسبیست. فقط 700 دلار ( برای مدل 360 وات ساعت ) یا 955 دلار ( برای مدل 1 کیلووات ساعت ) ، یک دوچرخه برقی دو نفره با نگهداری کم ، متناسب با سبک زندگی شهری و متناسب با آپارتمان شهری دریافت می کنید.

برای دریافت مشاوره و یا خرید انواع دوچرخه های برقی میتوانید با کارشناسان ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.