موتور سیکلت برقی یاماها E-VINO ،کوچک و کم زور!

Roadie

 یاماها اخیراً در صنعت موتور سیکلت برقی پیشرفت چشمگیری داشته است. آخرین محصول این شرکت در زمینه محصولات برقی ، اسکوتر برقی جدید e-Vino است.

اما شما نباید شروع به برنامه ریزی برای سفرهای طولانی جاده ای با این اسکوتر کنید. اندازه کوچک و برد کم آن را به یک وسیله برای ترددهای کوتاه داخل شهر تبدیل کرده است.

وزن کل اسکوتر فقط 68 کیلوگرم (149.9 پوند)  است.  با نصب یک بسته باتری 500 وات تا 74 کیلوگرم (163 پوند) وزن موتور افزایش پیدا میکند.همچنین گزینه افزودن باتری دوم برای دو برابر کردن پیمایش وجود دارد و احتمال این وجود دارد که سواران بخواهند یاماها را با این پیشنهاد (2 پک باتری) تهیه کنند ، زیرا محدوده پیماسش با یک باتری تنها 29 کیلومتر (18 مایل) است و با نصب باتری دوم تا 58 کیلومتر (36 مایل) افزایش پیدا میکند.

موتور-برقی-یاماها-vino

اما این نکته را هم باید در نظر داشت که این مسافت با سرعت 30 کیلومتر در ساعت (18 مایل در ساعت) با یک سوارکار نسبتاً کوچک 55 کیلوگرم (121 پوند) محاسبه می شود. بنابراین کافی است بگوییم که درجه بندی در مقایسه با اکثر سناریوهای واقعی بسیار خوشبینانه است.

البته منظور از یاماها e-Vino صرفاً یک اسکوتر برقی شهری برای تردد بدون هزینه در سطح شهر است و من شهرهای زیادی را نمی شناسم که با برد 58 کیلومتر (36 مایل) عبور نکنند.

زمان شارژ 3 ساعته اسکوتر از نوع fast charge نیست ، اما مدت زمان شارژ در حالت کلی کند نیست.شارژ از روی خود موتور یا محل کار یا ... مطمئناً امکان پذیر است ، خصوصاً از آنجا که باتری های کوچک را می توان به راحتی جدا کرد و در داخل خانه حمل کرد.

موتور-برقی-یاماها-vino

توان خروجی این موتور 1200 وات است و این از چند دوچرخه برقی که آزمایش کرده ایم قدرت کمتری دارد. اما یک دکمه "Boost" در e-Vino وجود دارد که به مدت 30 ثانیه انرژی ماکسیمم را از باتری به موتور الکتریکی این موتور منتقل میکند و می تواند برای بالا رفتن از یک تپه مفید باشد.

مطمئنا با  حداکثر سرعت  45 کیلومتر در ساعت (27 مایل در ساعت) ، انتظار جلو زدن از موتورهای مشابه وجود ندارد و کارایی اصلی این محصول فقط به همان تردد های کوتاه محدود میشود.

موتور برقی جدید e-Vino به تازگی در بازار داخلی یاماها ژاپن آغاز به کار کرده است. اما ممکن است در مدت طولانی به بازارهای جهانی نیز راه پیدا کند این در حالیست که این اسکوتر به تازگی حق ثبت اختراع اروپا را دریافت کرده است ، به این معنی که به زودی می تواند برای اتحادیه اروپا نیز مقصد باشد.

موتور-برقی-یاماها-vino

موتور برقی e-Vino با قیمت حدود 2280 دلار مطمئناً از اکثر موتورهای برقی شهری قیمت پایین تری دارد. اما با عملکرد نسبتاً محدودش امکان این که بتواند به بازارهای بزرگتر گسترش یابد ، بسیار کم است. یاماها e-Vino ممکن است در این راه جاده ای پر از دست انداز داشته باشد.

برای دریافت مشاوره و یا خرید انواع موتور سیکلات های برقی میتوانید با کارشناسان ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.