Loading...

راه نجات شهر ها توسط اسکوتر های برقی

Roadie

بیایید راه هایی که اسکوترهای الکترونیکی می توانند شهرها را نجات دهند، بشماریم

وسایل نقلیه ساخته شده توسط بیرد، لایم و موارد مشابه می توانند باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، حمل و نقل انبوه مجدد و وابستگی آمریکا به اتومبیل ها شوند.
بر خلاف همه ی مجری هایی که امروزه در رسانه ها روی جنبه های ناخوشایند اسکوترها و دوچرخه های اشتراکی که در سال های اخیر وارد شهرها شده اند، و شامل خطرات ایمنی، عدم وجود پارکینگ های مشخص، هستند، تمرکز دارند، این خدمات میکروجابجایی می توانند برخی از مشکلات بزرگ پیش روی جامعه شهری و حومه شهرها را حل کنند. آنها می توانند دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی را گسترش دهند، اثرات منفی بر محیط زیست را کاهش دهند و باعث صرفه جویی در مصرف پول شوند. وسایل حمل و نقل کوچک، می توانند به همان اندازه ی انرژی خورشیدی یا وسایل نقلیه الکتریکی، تاثیر گذار باشند، با تأثیراتی که خیلی زود احساس می شود.
شهرها مطمئناً باید نگرانی های برحق راجع به ایمنی و چگونگی نحوه ی جذب بهتر حجم بالای ترافیک وسایل نقلیه ی دو چرخ در خیابان ها و پیاده روهای خود را برطرف سازند، و راه حل در تخصیص عاقلانه و عادلانه تر فضای خیابان است. زمین و خطوط را باید از ماشین ها گرفته و به اسکوتر و دوچرخه اختصاص داد. سیستمهای حمل و نقل عمومی باید مجدداً طراحی شوند تا شبکه های میکروجابجایی در حال ظهور بهتر و بهینه سازی شوند.
مخاطرات بالا هستند. برای شهرها، هیچ راه سریعتر و ارزان تری برای کاهش انتشار کربن، تجدید حیات در حمل و نقل انبوه و کاهش روابط بیهوده و وابسته به خودرو وجود ندارد.
مقیاس عظیم چالش های زیست محیطی و کاربری اراضی در جامعه ی شهری که به طور فزاینده ای با آن روبرو هستند، بدان معنی است که وقتی برای از دست دادن وجود ندارد.

اسکوتر-برقی-شارژیکارآیی
ناکارآمدترین چیز در مورد استفاده از خودرو، خود خودرو است. وزن متوسط یک خودرو حدود 175 پوند است. براساس یک مطالعه در سال 2016 توسط وزارت انرژی ایالات متحده، وزن میانگین خودروی آمریکایی زیر 4100 پوند 23 برابر بیشتر از شخصی است که حمل می کند. بنابراین بیشتر انرژی ماشین برای جابجایی خود وسیله ی نقلیه استفاده می شود. اسکوترهای برقی فقط 28 پوند وزن و یک موتور الکتریکی کارآمد دارد. این امر از نظر مصرف انرژی مزیت بزرگی به آن می دهد.
یک کیلووات ساعت انرژی یک ماشین بنزینی را کمی کمتر از یک مایل به حرکت در می آورد. تسلا مدل 3 که بسیار کارآمدتر است، می تواند حدود 4 مایل را با همان میزان انرژی طی کند. یک اسکوتر برقی می تواند بیش از 80 مایل یا 333 دور در یک زمین فوتبال بگردد.
در حقیقت، اسکوترهای الکترونیکی به اندازه ای کارآمد هستند، که یک انسان در صورت راه رفتن تقریباً 9 برابر بیشتر، و در صورت تقریباً چهار برابر بیشتر از دوچرخه سواری را در همان فاصله می سوزاند.

هزینه سوخت
در سال های اولیه، وسایل نقلیه الکتریکی و انرژی تجدید پذیر علیه فناوری های ارزان قیمت فعلی که با سوخت های فسیلی کار می کنند، مبارزه کرده اند. در مقابل، اسکوترهای برقی معمولاً ارزان تر از گزینه های دیگری مانند حمل و نقل عمومی، تاکسی و ماشینهای شخصی هستند.
بخشی از دلیل این امر این است که هزینه سوخت یک اسکوتر الکترونیکی کمی بیش از 1 درصد هزینه سوخت حتی یک اتومبیل است که برای هر 28 مایل یک گالن می سوزاند. در طی هفته ها، ماه ها و سال ها رفت و آمد، به مقدار این پس انداز اضافه می شود. همان چیزی که باعث می شود اسکوترهای الکترونیکی دوستدار محیط زیست باشند، آنها را از نظر اقتصادی جذاب می کند: بهره وری.

هزینه تولید
اسکوترهای الکترونیکی صرفاً کارآمد نیستند، بلکه کارآمد نیز هستند. با قیمت یک تسلا مدل ۳ با برد بلند(تقریباً 53،000 دلار)، می توانید بیش از 100 اسکوتر برقی با کیفیت بالا خریداری کنید. و در حالی که مطمئناً شرایطی وجود دارد که اسکوتر بهترین گزینه ی در دسترس نیست(باران، برف، رانندگی در مسافت طولانی، جابجا کردن بچه ها یا حیوان خانگی)، تقریبا 60 درصد از سفرهای ایالات متحده زیر 5 مایل و بیشتر اوقات تک سرنشین هستند.
برای بخش عظیمی از سفرها در آمریکایی، وسایل نقلیه ی کوچک توانایی حمل و نقل را با هزینه اقتصادی و محیطی بسیار پایین تر دارند.

وزن
اسکوترهای برقی نه تنها برای استفاده ی بهینه ی انرژی مناسب هستند، بلکه برای تولید کردن نیز از نظر انرژی کارآمد هستند. به طور متوسط یک اتومبیل آمریکایی حدود 4100 پوند وزن دارد و تولید آن تقریبا 22 تن CO2 منتشر می کند. تولید یک وسیله ی الکترونیکی با برد کوتاه در پایان خط تولید، میزان انتشار کربن(حدود 8 تن)، بالاتر از تولید وسیله ی نقلیه بنزینی دارد، اما کربن بسیار کمتری را در جاده ایجاد می کند و همین مسئله آن را به جایگزینی سبز تر تبدیل می کند.
یک اسکوتر الکترونیکی فقط 28 پوند وزن دارد و برای تولید نیاز به انرژی بسیار کمتری دارد. در حالی که ما تعداد دقیقی نداریم، می توانیم به راحتی فرض کنیم که احتمالا میزان آلودگی تولید شده توسط اسکوتر الکترونیکی کمتر از 1 درصد آلودگی تولید شده در خودرو است.

انرژی های جایگزین شده
از آنجا که جوامع در سراسر جهان برای بهبود دسترسی به حمل و نقل و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تلاش می کنند، باید لوازم نقلیه ی کوچک را به عنوان یک متحد قدرتمند و در دسترس بشناسند. دستگاه های نقلیه ی کوچک الکتریکی نمونه ی بارز عظمت بوده، ارزان تر برای ساخت، کارآمدتر در مصرف انرژی و سوخت نسبت به سایر گزینه ها هستند. آنها به زیرساخت های اضافی کمی نیاز دارند و یا گاهی اصلا نیازی به زیرساخت ندارند.
این مزایا باید توسط برنامه ریزان شهری در نظر گرفته شود زیرا آنها هستند که تصمیم می گیرند چه قوانینی را برای ارائه دهندگان حمل و نقل به وسیله ی لوازم نقلیه ی کوچک و نحوه تخصیص فضای شهری وضع کنند. دولت های ثروتمند به شدت نیازمند راه حل های مقرون به صرفه برای جابجایی و چالش های اقلیمی هستند.
و در حالی که لوازم نقلیه ی کوچک پاسخی برای همه ی مشکلات نیست، این یک بخش مهم از معما است.

خوب ، حالا که چی؟
هزاران سال خیابان هایی برای عابران پیاده، فروشندگان و اسب ها ساخته می شد و سپس سرانجام برای واگن ها، کابین ها و دوچرخه ها نیز ساخته شد. اما در طول قرن بیستم شبکه های پیچیده ای از خیابان ها، آزاد راه ها و بزرگراه ها برای حمل رودخانه هایی از فلز(اتومبیل)، هیدروکربن و تولید گازهای گلخانه ای، در همه جا ساخته شده است. هرچه اتومبیل های سنگین تر، سریع تر، راحت تر و در دسترس در معرض دید قرار گرفتند، اجتماعات به گونه ای طراحی شدند که از آنها استفاده کنند. خیابان ها برای دوچرخه سواران، پیاده ها و رانندگان به مکان های آلوده و خطرناک تبدیل شدند. امروزه تنها در ایالات متحده، حمل و نقل جاده ای مسئول 1،556 مگاتن انتشار گازهای گلخانه ای و 40،000 مرگ و میر سالانه است. هدایت هر دوی این اعداد به سمت صفر باید در دهه های بعدی اولویت اصلی سیاستمداران باشد.

خوشبختانه، شهرهای سراسر آمریکا و جهان فرصتی برای راه اندازی مجدد روابط خود با جابجایی، و به طور بالقوه برای قطع ارتباط بین حمل و نقل، نفت و تولید گازهای گلخانه ای وابسته به آنها دارند. برای شور و شوق فراوان در حیطه ی اتومبیل های برقی و خود ران، دستگاه های نقلیه ی کوچک(اسکوترها و دوچرخه های برقی کوچک) ممکن است در واقع ابزارهای بسیار قدرتمندتر و فوری برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در جوامع شهری و حومه باشند.
در طول راه چالش ها و غافلگیری های بسیاری وجود خواهد داشت. سیاست گذاران باید از این موارد به عنوان نقاط قوت، و نه به عنوان موانع مورد استفاده قرار دهند و برای طراحی و ارتقاء سیستمی که تا حد ممکن ایمن و کارآمد است از آنها استفاده کنند. سیاستمداران و مجلس ها و ماموران دولتی نیز باید بپذیرند که گسترش لوازم نقلیه ی کوچک اجتناب ناپذیر است. این پاسخ به مشکلات بحرانی است که شهرهای ما با آن روبرو می شوند و از بعضی جهات مدت زمان طولانی بود که درحال پیشرفت کردن.
این روش جدید همچنین نشان دهنده نتیجه ی شگفت انگیز از تلاشی است که با تحریم های نفتی و حرکت محیط زیستی دهه 1970 آغاز شد، هنگامی که مهندسان آرمانگرایانه تصور می کردند می توان از وسایل نقلیه برقی اندازه متوسط به عنوان راهی برای شکستن اعتیاد به سوخت های فسیلی استفاده کنند. در حالی که اسکوترهای برقی و دوچرخه های امروزی نسبت به وسایل ساخته شده در گذشته بسیار بهتر و باور نکردنی تر، و حامی همان چشم انداز هستند.

 

برای خرید انواع اسکوتر های برقی با کیفیت میتوانید با مشاوران ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.