ممنوعیت وسایل نقلیه ی کوچک

Roadie

ممنوعیت « وسایل نقلیه ی کوچک » راه های هوشمندانه تر برای عبور و مرور در شهرها را از بین میبرد

 

تب اسکوتر برقی در تمام شهرهای بزرگ در سراسر جهان شایع شده است. سرگرم کننده، در دسترس و ارزان قیمت برای اجاره: اسکوترهای برقی اجاره ای جدید از بزرگترین فناوری ها در سال جاری است.

جذابیت اصلی آنها این است که راندن آنها خیلی راحت است. شرکت های نوپای بسیاری درخال ارایه ی خدمات هستند؛ به سادگی برنامه را دانلود کرده، بارکد را اسکن کنید، سوار اسکوتر شوید و آن را در مقصد خود رها کنید.

با اینکه این یک ایده ساده است، اما مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وقتی که مسافران به مقصد خود می رسند، اسکوترها را در مکان های نامتاسب رها کرده و از آنجا می روند. اسکوترها هم مانند دوچرخه های بدون اسکله ی قبل از آنها، باعث بهم ریختگی پیاده روها و مزاحمت برای عابران پیاده شده و بحث و جدل ایجاد می کنند.

علاقه مندان می گویند، اسکوترهای الکترونیکی آینده ی حمل و نقل شهری هستند و استفاده از خودروهای شخصی را کاهش می دهند. اگر خوش بین باشیم، آنها ترافیک را کاهش می دهند و به شهرها کمک می کنند تا اهداف زیست محیطی و ایمنی جاده ای خود را محقق کنند.

اما برای هر هوادار این لوازم الکترونیکی، مخالفانی وجود دارند که می گویند آنها آزار دهنده و خطرناک هستند. منتقدان معتقدند که اسکوترهای برقی پیاده روی، و پیاده روها را تهدید می کنند و باعث تصادف و جراحات می شوند. یک گروه در سن دیگو حتی دادخواستی قانونی ارائه داده اند که می گوید اسکوترها در اصل تبعیض قائل شدن نسبت به افراد معلول است.

برخی از شهرها اسکوترهای الکترونیکی را ممنوع اعلام کرده اند. در استرالیا، شورای شهر بریزبن، ضمن طولانی کردن حضور آزمایشی اسکوترهای الکترونیکی در شهر که توسط لایم اداره می شوند، هشدار داده است که قبل از اعطای مجوز دائمی، ایمنی این وسایل نقلیه باید بهبود یابد.

اسکوتر-برقی-شارژی

وسایل نقلیه ی کوچک ، تأثیرات بزرگ

ظهور « وسایل نقلیه ی کوچک »، نه فقط اسکوترهای الکترونیکی ، بلکه دوچرخه ی الکترونیکی و سایر لوازم نقلیه ی برقی با سرعت پایین، میزان انتشار ریزگردها را کاهش می دهند.

اگر آنها را جدی بگیریم، می توانند برای شهرهای ما بسیار مفید باشند. این وسایل حمل و نقل نوظهور می توانند برای سفرهای « کیلومتر اول و آخر » کاملاً مؤثر باشند ( به عنوان مثال بین خانه و نزدیکترین ایستگاه قطار شما ) . آنها همچنین می توانند در مسافت های کم نیز ( کمتر از 10 کیلومتر ) کمک کنند. تخمین زده می شود 20٪ از سفرها از خانه تا محل کار در شهرهای پایتخت 5-10 کیلومتر طول داشته باشد.

اسکوترهای الکترونیکی می توانند « مختل کننده » باشند زیرا می توانند تعداد سفرهای کوتاه مدت امروزی توسط وسایل نقلیه ی خصوصی را کاهش دهند.

در سیدنی، حدود 67٪ از این سفرهای کوتاه ( به طور متوسط ) به وسیله ی وسایل نقلیه شخصی انجام می شوند. این نسبت حتی در ملبورن ( 76٪ )، بریزبن و داروین ( 80٪ )، کانبرا و پرت ( 83٪ ) و آدلاید و هوبارت ( هر دو 84٪ ) بیشتر است. در سراسر کشور، بیش از 85٪ رانندگانی که با ماشین شخصی رفت و آمد می کنند، مسافرهای دیگز را جابجا نمی کنند.

کاهش حتی درصد کمی از این سفرها بدون اتکا به خودروها، به کاهش ترافیک و شلوغی شهرها و بهبود امکانات کمک می کند.

بیشتر مسافران در هنگام سفر به محل کارشان وسایل زیادی مثل کیف پول ، کوله پشتی یا موارد مشابه را با خود حمل نمی کنند. این باعث می شود استفاده از وسایل نقلیه ی کوچک برای آنها در هنگام مسافرت کوتاه جذاب تر باشد، زیرا آنها فقط یک چیز را انجام می دهند: جابجایی یک نفر از نقطه ی A تا B. بنابراین دیگر نیازی به ماشین هایی با صندلی ها و فضای داخلی چرمی و شیک نیست!

واضح است که درحال حاضر ما آماده ی انجام انبوهی از مسافرت ها به وسیله ی این لوازم نقلیه نیستیم. چراکه این امر به تنوع بیشتری از وسایل نقلیه ی کوچک متناسب با انواع افراد، مسافرتها و شرایط آب و هوایی نیاز دارد.

با این وجود، هیچ کمبود ایده ای برای حل این چالش ها وجود ندارد. بدون شک راه حل های زیادی پیدا خواهند شد. و برخی حتی ممکن است واقعاً کارآمد باشند!

اسکوتر-برقی-شارژی

یک روش نظارتی کارآمد

مقررات مثل یک مانع بزرگ هستند. سیاست گذاران می دانند که لوازم نقلیه ی کوچک می توانند ارمغان آور تغییر در شهرهای ما باشند، اما ایمنی بر هر چیزی اولویت دارد. به جای ممنوع کردن فناوری های نوظهور، بسیاری از شهرها رویکردهای خود را برای مدیریت آنها تطبیق می دهند.

سیاست گذاران به جای ایجاد قوانین جدید و بدون مدرک موثق، از رویکرد های مختلف نظارتی استفاده می کنند. مشابه اقدامی که در « فین تک » انجام می شود، این رویکرد به تکنولوژی های نوپا اجازه می دهد تا فناوری های جدید را برای یک دوره ی مشخص آزمایش کند.

مشاغل می توانند به سرعت نقاط مثبت و منفی کار خودرا  یاد بگیرند و به هنگام بروز مشکلات،به درستی به آنها پاسخ دهند. تنظیم کنندگان مقررات نیز می توانند داده های زیادی را برای تصمیم گیری آگاهانه جمع آوری کرده و اولویت ها را به درستی دسته بندی کنند.

ما در حال حاضر نمونه هایی از این همکاری ها را داریم.

شرکتها برای ساخت زیربنای امن برای اسکوتر و دوچرخه ها آماده ی پرداخت مبلغی به ازای هر اسکوتر هستند. برخی دیگر متعهد شده اند تا یکسری پاداش های های مالی را برای ترغیب سواران به پارک صحیح اسكوترها در نظر بگیرند. یکی از شرکت ها برای مشتریانی که اسکوترهای خود را ده بار به درستی پشت سر هم پارک می کنند، یک بار سواری رایگان هدیه می دهد.

برای ایمن نگه داشتن راه ها، شرکت ها درحال همکاری با دولت های محلی برای آزمایش ایده هایی از قبیل قفل های قابل ردیابی، پارکینگ هایی که با انرژی خورشیدی کار می کنند، تعیین مناطقی برای رها کردن اسکوترها در خیابان، و حتی راه حل مکانی برای پارک کردن اسکوترهای بدون اسکله هستند!

اسکوتر-برقی-شارژی

در آینده بازار برای اسکوترهای الکترونیکی نسل بعد چگونه خواهد بود؟

این محصولات اسباب بازی نیستند و سرمایه گذاران این را می دانند. اکثریت سرمایه گذاران شاهد موج بزرگی از پذیرش و استقبال عمومی هستند.

میزان رشد اقتصادی اسکوترهای الکترونیکی به طور ویژه از میزان رشد خدمات مشابه مانند سرویس اشتراک دوچرخه و ماشین های سواری در سال اول ظهور این خدمات بیشتر است.. در ساکرامنتو، جایی که یک شرکت هردو خدمات دوچرخه و اتومبیل اجاره ای را ارائه می دهد، میزان استفاده از دوچرخه های الکترونیکی اجاره ای با افزایش 53-47٪ نسبت به استفاده از ماشین ها افزایش یافته است.

شرکت های خدمات حمل و نقل مطمئنند كه اسكوترهای اجاره ای همان کاری را با مسافرت های کوتاه خواهند کرد که ایده ی مماشین های اجاره ای با صنعت تاکسیرانی کرد. از سال 2015، در سراسر جهان سرمایه گذاران بیش از 5.7 میلیارد دلار در صنعت لوازم نقلیه ی کوچک سرمایه گذاری کرده اند. مدل های جدید تجاری در حال ظهور هستند به طوری که برخی از شرکت ها عضویت سالانه را در نظر می گیرند که شامل زمان سوار شدن رایگان در طول یک روز برای کاربران می شود.

مانند سایر نوآوریها، سیاست گذاران باید رویکردهای خود را با تکنولوژی هایی که رشد سریعی دارند تطبیق دهند. همچنین آنها باید در مورد ممنوعیت ها و مقررات مربوط به زیست پذیری اسکوترهای الکترونیکی تجدید نظر کنند.

شرکت های فنی باید ایمنی کاربران را نسبت به رشد فروش در اولویت قرار دهند. و باید برای حفظ حریم پیاده روها به عنوان یک فضای عمومی امن با دولت ها همکاری کنند.

بدون انجام این اقدامات، شهرهای ما از پتانسیل وسایل نقلیه ی کوچک و فرصت هایی که برای کاهش استفاده از خودروهای شخصی ارائه می دهند، محروم خواهند شد.

 

برای خرید انواع اسکوتر های برقی با کیفیت میتوانید با مشاوران ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.