Loading...

هنگام استفاده از موتور سیکلت برقی در بارندگی چه نکاتی را باید رعایت کنیم

Roadie

جاده های لغزنده ، وزش زیاد باد  و دید کم می تواند دوچرخه سواری و راندن موتور سیکلت در باران را بیش از یک سواری روز آفتابی به چالش بکشد. اما ، در بیشتر موارد ، چند قطره باران نباید شما را از سواری در حومه شهر ، رفت و آمد یا لذت بردن از موتور سیکلت برقی باز دارد. 

موتور سیکلت های برقی ممانعتی برای استفاده در هنگام بارندگی و آب و هوای مرطوب ندارند.

موتورهای براشلس و کامپیوتر یا همان درایو استفاده شده در این محصولات کاملا ضد آب طراحی شده است و در تماس با آب مشکلی برای آنها پیش نمی آید.در نتیجه استفاده از این نوع محصولات در شرایط بارندگی و هوای مرطوب مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اما در ادامه به نکاتی خواهیم پرداخت که تجربه رانندگی با موتورسیکلت در هوای بارانی را راحت تر و امن تر میکنند.با ما همراه باشید

موتور-برقی

نکته شماره 1 : از چراغ ها استفاده کنید
هنگامی که موتور سیکلت برقی خود را در باران سوار می شوید ، جاده های زیادی را با وسایل نقلیه دیگر به اشتراک می گذارید. ماشین ، کامیون ، وانت و اتوبوس نیز در جاده یا خیابان ها وجود دارند. 

هر راننده همچنین با چالش های رانندگی ، سواری و یا در غیر این صورت گشتن در باران ، سر و کار دارد. از جمله این چالش ها ، قابلیت دید است و داشتن چراغ کمک به سزایی خواهد کرد. در حقیقت ، در بسیاری از مناطق ، قانون از شما می خواهد كه در باران از چراغ های وسیله نقلیه خود استفاده كنید.

 توجه داشته باشید که اگر یک چراغ چشمک زن را بر روی کلاه ایمنی خود اضافه کنید از لحاظ امنیت دید در این شرایط کمک قابل توجهی به شما خواهد کرد.

نکته شماره 2 : فشار باد لاستیک ها را کم کنید
بسیاری از موتور سواران و دوچرخه سواران با تجربه ، از جمله موتور و دوچرخه های برقی ، فشار تایرها را مطابق با شرایط جاده تنظیم می کنند.

درک این ایده ساده است. فشار پایین تایر باعث می شود تا بیشترحجم تایرها با جاده در تماس باشند و از این طریق به  موتور سیکلت شما کمک میکند تا تعادل راننده هنگام دور زدن یا پیچیدن حفظ شود.

نکته شماره 3 : کم کردن سرعت

جاده های مرطوب و دید کو تا حدودی شرایط سواری را سخت تر میکنند که باعث میشوند شما وقت کافی برای عکس العمل را نداشته باشید. نکته مثبت موتور سیکلت های برقی محدودیت سرعت آنهاست.حتی شما میتوانید نوع رانندگی خود را روی حالت اکو یا کم مصرف قرار دهید تا در شرایط بارندگی یا لغزندگی مشکلی پیش نیاید.

بنابراین بستگی به شما دارد ،اگر کمی بیشتر وقت بگذارید و آرامتر رانندگی کنید هیچوقت تعادلتان به هم نمیخورد.پس هنگامی که موتور سیکلت برقی را در باران سوار می شوید کمی آهسته تر و با دقت بیشتری سوار شوید.

نکته شماره 4 : زودتر ترمز کنید
در شرایط لغزندگی خیابان ها،زمان ایستادن موتور سیکلت در هنگام ترمز کردن طبیعتا بیشتر میشود.نیروی اضافی که یک موتور سیکلت برقی تأمین می کند نیاز به سیستم ترمز بهتر دارد و معلوم می شود که این یک مزیت بارز نسبت به برخی موتور سیکلت های معمولی در باران است.

بسیاری از موتور سیکلت های برقی شامل ترمزهای دیسکی هستند د. ترمزهای دیسکی ، به طور قطع ، در باران عملکرد بهتری دارند.

با احتیاط و ترمز زود هنگام به سیستم ترمز قدرتمندتر خود بیفزایید و حتی در هوای بارانی نیز  سواری ایمن را تجربه کنید. به یاد داشته باشید که هنگام سواری با موتور سیکلت برقی در باران باید زودتر اقدام به ترمز کنید.

نکته شماره 5 : مواظب لکه های لغزنده باشید
وقتی باران می بارد ، روغن و بنزین به سطح می آیند. این می تواند سواری درآسفالت را ناگهان غیرقابل پیش بینی کند. بنابراین مواظب لکه های لغزنده باشید.

همچنین از خطوط نقاشی شده خودداری کنید. وقتی باران می بارد نشانگرهای خط  بسیار لغزنده می شوند. توری های فلزی و کاورها مانند یخ هستند ، بنابراین قطعاً از نیز آنها جلوگیری کنید.

 مراقب زباله های پلاستیکی و سنگ یا کلوخ ها نیز باشید. زباله ها به نظر می رسند مانند برگ های افتاده بی خطر هستند اما گاهی اوقات باعث بر هم خوردن تعادل راننده میشوند. سنگ و کلوخ نیز چه در شرایط لغزندگی و چه در شرایط عادی باعث بر هم خوردن تعادل شما میشوند بنابراین به طور کلی در هنگام سواری مراقب آنها باشید.

نکته شماره 6 : موتور سیکلت برقی خود را بعد از سوار شدن خشک کنید
پس از سواری در بارندگی ، حتماً چند دقیقه وقت بگذارید تا دوچرخه یا موتورسیکلت برقی خود را تمیز و خشک کنید.

موتور سیکلت های برقی می توانند یک نوع حمل و نقل بسیار مقرون به صرفه و کارآمد باشند. برای سواری تفریحی ، حمل و نقل اساسی یا رفت و آمد جدی به خوبی کار می کنند. اما به  نگهداری نیاز دارند و صرفاً زمان تمیز کردن و خشک کردن آن پس از استفاده در شرایط بارانی نیاز است.

امیدواریم از سواری با موتور سیکلت برقی خود با استفاده از نکات بالا در شرایط بارندگی و لغزندگی لذت ببرید.

 

برای دریافت مشاوره و یا خرید انواع موتور سیکلات های برقی میتوانید با کارشناسان ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.