مزایا و معایب استفاده از اسکوترهای برقی در سال 2019

Roadie

اسکوترهای الکترونیکی سهم بزرگی در مراقبت از محیط زیست و کاهش آلودگی هایی دارد که باعث مشکلات بهداشتی زیادی برای افرادی که در مراکز شهری زندگی می کنند، صرفه جویی در مصرف سوخت و... می شود.

امروز می خواهیم در مورد یکی از وسایل نقلیه برقی که بیشتر مورد درخواست شرکت ها و متخصصان است صحبت کنیم. علاوه بر این، هزاران گردشگر که می خواهند از تعطیلات خود لذت ببرند نیز از این وسیله نقلیه دو چرخ استفاده می کنند: اسکوتر برقی.

اول از همه، باید بدانید که اسکوتر برقی اسباب بازی نیست. یک وسیله ی حمل و نقل است، با تفریح فراوان. برخی از مدل ها قادر به دستیابی به سرعت های بالاتر از 60 کیلومتر در ساعت هستند. حتی با سرعت 25 کیلومتر در ساعت نیز، در صورت وقوع تصادفات خسارات زیادی به راننده ی اسکوتر و فرد دیگر وارد می شود.

معایب اسکوتر برقی

مثل هر چیز دیگری در این زندگی، وسیله نقلیه ای با ویژگی های زیادی که اسکوتر برقی دارد نیز، دارای معایب خاصی است. همانطور که می بینید، اینها مشکلات بزرگی نیستند، اما لازم است که حداقل در مورد آنها آگاهی داشته باشید:

سرعت کم: این مشکل در همه ی اسکوترهای برقی رایج نیست. اما لازم به ذکر است که در بعضی از مدل ها، دوچرخه ی برقی دارای چرخ هایی کوچکتر از موتورسیکلت های معمولی است که می تواند بر سرعت حرکت آن تأثیر بگذارد.

زمان شارژ: شارژ باتری یک اسکوتر برقی زمان بیشتری نسبت به سوخت زدن برای اسکوتر با موتور بنزینی می کند. این یک مشکل مشترک برای همه دوچرخه های برقی نیست، اما در برخی موارد و مدل ها باتری یک اسکوتر برقی در دماهای پایین سریعتر تخلیه می شود.

اسکوتر-برقی-شارژی

ایستگاه شارژ مجدد: گسترش شبکه ایستگاه های شارژ موتورسیکلت های برقی درحال گسترش است که هنوز هم بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا درگیر آن هستند. با این حال، با ظرفیت زیاد باتری در مدل های «ای-موو کروزر»، می توانید با یک بار شارژ حداکثر 62 مایل را طی کنید.

قوانین: کشورهایی مانند سنگاپور برای اخذ مجوز و مجوز استفاده از اسکوتر برقی در مکان های عمومی، قوانینی سختگیرانه مانند ثبت نام برای اسکوتر برقی در اداره های حمل و نقل محلی دارند.

مزایای استفاده از اسکوتر برقی

بیایید ببینیم برخی از اصلی ترین مزایای خرید اسکوتر برقی در سال 2019 چیست:

فضای ذخیره سازی: اسکوتر برقی دارای قسمتی در زیر صندلی است که به ما امکان می دهد به راحتی کیف، بسته یا کوله پشتی خود را حمل کنیم.

صرفه جویی در سوخت: یکی از مزایای مهم اسکوتر برقی برای جیب مصرف کننده، صرفه جویی قابل توجهی در میزان مصرف بنزین است.

آزادی: به سرعت از نقطه ی A به نقطه B بروید. دیگر نیازی به منتظر ماندن در صف اتوبوس، یا در انتظار تاکسی ماندن نیست. نگران نباشید، اسکوتر خود را بردارید و راهی مقصد خود شوید.

احترام به محیط زیست: هر بار که از یک اسکوتر برقی استفاده می کنیم، درحال کمک به افزایش روحیه ی زیست محیطی که باید ساخته شود، کمک می کنیم.

هزینه ی تعمیر و نگهداری پایین تر به همراه تفاوت های دیگر با موتورهای بنزینی: موتور الکتریکی نیازی به صرف وقت یا هزینه برای کارهای تعمیر و نگهداری مانند تغییرات روغن، فیلترها و غیره ندارد.

آلودگی صوتی کمتر: اگرچه برخی از مخالفان اسکوتر برقی این استدلال را دارند که هیچ گونه سر و صدایی ایجاد نمی کند، اما باید در نظر داشته باشیم که آلودگی صوتی یکی از مشکلات شدید جامعه ی شهری فعلی است. نشان داده شده است که سر و صدای خیابان بین 30 تا 40 درصد بهره وری افرادی که در محیط کار کار می کنند را کاهش می دهد. با این حال، سر و صدای مداوم موتور بر تمرکز او بر جاده تاثیر می گذارد و با گذشت زمان، میزان استرس، اضطراب و پرخاشگری آنها را افزایش می دهد. از سویی، اسکوتر برقی کم سر و صدا تر است.

من نمی دانم که شما درباره اسکوتر برقی چه فکری می کنید، اما برای ما وسیله ای پاک و سریع برای تردد در شهر است. این روش رانندگی در شهرهای بزرگ مزایای بسیاری دارد و باعث می شود افراد بیشتری ترجیح دهند که برای رفت و آمد از این روش استفاده کنند.

حالا یکی از سوالاتی که مطرح می شود این است: داشتن یک اسکوتر برقی بهتر است یا اجاره ی آن؟

اسکوتر برقی در حال ساخت موجی از طرفداران است و به سرعت تبدیل به شیوه ی جدید حمل و نقل در کشورهای مختلف در سراسر جهان می شود. آنها سر و صدای زیادی تولید نمی کنند، هزینه کمتری دارند و دوستدار محیط زیست هستند. به همین دلیل است که شاهد افزایش فروش اسکوتر برقی و خدمات اجاره اسکوتر برقی در سراسر جهان هستیم.

استفاده از اسکوتر برقی برای کمک به جابجایی، به موضوعی تبدیل شده است که به نظر می رسد تبدیل به پای ثابت روش های مختلف حمل و نقل شده باشد، و فکر می کنم به جرات می توان گفت طولی نخواهد کشید که سایر کشورهای جهان نیز به این موج پیشرفت ملحق شوند. با این حال، برای کسانی که میخواهند به این پیشرفت جهانی ملحق شوند، یک سؤال باقی می ماند. آیا اجاره ی اسکوتر برقی بهتر است یا خرید آن؟

این سؤال در ذهن افراد زیادی هست و امروز ما قصد داریم مزایای مالکیت و اجاره ی اسکوتر برقی را بررسی کنیم.

اجاره اسکوتر برقی

امروزه با وجود تعداد زیاد ایستگاه های اجاره ی اسکوتر برقی ، پر کردن اطلاعات لازم برای ثبت نام و یافتن نزدیکترین اسکوتر موجود برای استفاده آسان است. هزینه ی اجاره ی اسکوتر برقی به هیچ وجه زیاد نیست. در واقع، دلیل محبوبیت فراوان اجاره ی اسکوتر برقی مقرون به صرفه بودن آن است.

اسکوتر-برقی-شارژی

مزایای اجاره ی اسکوتر برقی

هزینه: هنگام اجاره اسکوتر برقی ، هزینه با توجه به مسافتی که هنگام سوار شدن طی می کنیم، بسیار کم است.

تعمیر و نگهداری: هنگامی که تصمیم به اجاره ی اسکوتر برقی دارید، بار و هزینه ی تعمیر و نگهداری آن بر دوش شما نیست. و لازم نیست از اینکه اسکوتر در بهترین حالت عملکردی خود قرار دارد، اطمینان حاصل کنید.

شارژ کردن: یکی دیگر از مزایای اجاره ی اسکوتر برقی این است که شما در برق مورد استفاده برای شارژ اسکوتر صرفه جویی می کنید.

مدل: در هنگام اجاره اسکوتر برقی ، هر بار اسکوتر مشابهی به شما تخصیص نمی گیرد. این به این معنی است که با هربار اجاره، از یک اسکوتر متفاوت استفاده می کنید.

مضرات اجاره ی اسکوتر برقی

راحتی: هنگام اجاره اسکوتر برقی ، شما به راحتی نمی توانید یکی را انتخاب کرده و حرکت کنید، بلکه مجبور هستید در جستجوی کالاهایی باشید که برای استفاده در دسترس هستند.

لوازم ایمنی : بسیاری از خدمات اجاره ی اسکوتر برقی هیچ گونه لوازم ایمنی ارائه نمی دهند بلکه به رانندگان توصیه می کنند وسایل ایمنی مخصوص خود را داشته باشند. حمل و نقل وسایل ایمنی اسکوتر برقی ، فقط به خاطر این که ممکن است بخواهید یکی از آنها را اجاره کنید بسیار آزار دهنده است. در نتیجه ز این امر، بسیاری از رانندگان هنگام سوار شدن به اسکوتر برقی از تجهیزات ایمنی استفاده نمی کنند.

مدل : هنگام اجاره اسکوتر برقی ، مدل های زیادی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، و این مدل هایی مانند بیرد یا لایم هستند که با یک بار شارژ خیلی طولانی بازدهی چندان زیادی ندارند.

عدم آزادی : برای اینکه بتوانید اسکوتر برقی سوار شوید، اول باید آن را پیدا کنید. گاهی اوقات، نزدیکترین اسکوتر برقی موجود برای اجاره ممکن است 5 مایل دورتر باشد، که هدف استفاده از اسکوتر برقی برای آخرین مسافت است. لازم به گفتن نیست، گاهی اوقات وقتی بالاخره اسکوتر برقی را پیدا کردید، ممکن است خراب باشد و نتوانید از آن استفاده کنید.

خرید اسکوتر برقی

داشتن اسکوتر برقی چیزی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این تقریباً به اندازه ی تصمیم گیری برای داشتن یا نداشتن یک اتومبیل مهم است. داشتن اسکوتر برقی موضوع حساسی است و چیزی است که شما باید قبل از تصمیم گیری درباره ی آن حواستان را به خوبی جمع کنید.

مزایای داشتن یک اسکوتر برقی

قابلیت تنظیم: وقتی صاحب اسکوتر برقی خود هستید، این آزادی را دارید که به هر روشی که دوست دارید آن را شخصی سازی کنید تا متناسب با سلیقه شخصی خودتان باشد.

راحتی: داشتن اسکوتر برقی به معنای راحتی و عدم پیاده روی در جستجوی اسکوتر موجود است. در هر زمان که نیاز به استفاده از آن داشته باشید، می توانید از آن استفاده کنید.

هزینه: فقط مقرون به صرفه است اگر شما هر روز از اسکوتر برقی استفاده کنید. بهتر است فقط در صورتی یکی از آنها را بخرید که هزینه ی کلی خرید آن نسبت به اجاره ی یکی از آنها، در طولانی مدت ارزان تر باشد.

مدل: هنگام خرید اسکوتر برقی ، می توانید هر مدلی که می خواهید را بخرید. ترجیحاً مدلی مانند «ای-موو کروزر» که به شما امکان می دهد تا با یک بار شارژ تا 62 مایل سواری کنید.

سلیقه: وقتی میخواهید صاحب یک اسکوتر برقی شوید، می توانید یکی از آنها را که متناسب با نیازهای شخصی و سلیقه ی شما است، انتخاب کنید.

تجهیزات ایمنی: داشتن یک اسکوتر برقی انگیزه ی حمل و استفاده از وسایل ایمنی خود را به راحتی فراهم می کند.

اسکوتر-برقی-شارژی

مضرات داشتن یک اسکوتر برقی

شارژ کردن: داشتن اسکوتر برقی به معنای شارژ کردن آن با برق شخصی شماست.

تعمیر و نگهداری: وقتی صاحب اسکوتر برقی خود هستید، بار نگهداری بر روی شانه های شما قرار می گیرد. اگرچه، نگهداری یک اسکوتر برقی ارزان است.

مدل: اگر اتفاقاً صاحب یک اسکوتر برقی معمولی هستید، شما برای مدت طولانی با آن گیر کرده اید.

مراقبت: هنگامی که صاحب یک اسکوتر برقی هستید، باید به فکر حمل آن به داخل ساختمان ها و بردن آن به خانه باشید.

حال که جوانب مثبت و منفی را در اجاره و خرید یک اسکوتر برقی دیدیم، می توانیم مهمترین عناصر هر دو را با هم مقایسه کنیم.

هزینه

هنگام اجاره اسکوتر برقی متوسط، قیمت آن در هر مایل حدود 1.50 دلار است. به عنوان مثال فرض کنید شما در یک روز حدود 10 مایل طی می کنید؛ در این صورت کل صورتحساب اجاره ی شما به 15 دلار در روز می رسد.

وقتی صاحب یک اسکوتر برقی هستید، می توانید برای هر مایل حدود 9 سنت هزینه کنید. این به این معنی است که برای همان مسافت 10 مایل در روز، شما فقط 90 سنت در روز خرج خواهید کرد. البته بدون در نظر گرفتن سواران «ای-موو کروزر» که روزانه 40-50 مایل طی می کنند.

اصولاً وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل هزینه می شود، در طولانی مدت، داشتن اسکوتر برقی بسیار ارزان تر از آن است که اجاره نامه را در تمام طول سال حفظ کنید.

راحتی

از نظر راحتی، من فکر می کنم این نتیجه گیری نهایی است که خرید بهتر از اجاره است. دلایل بسیار ساده است. همانطور که در بالا اشاره شد، استفاده از اسکوتر هنگام داشتن یکی دردسر کمتری دارد. با این حال، اگر شما نیاز به اجاره ی یکی دارید، مجبور هستید که به جستجوی یکی از موارد موجود برای اجاره باشید. این امر بعد از هزینه ی خرید اسکوتر برقی ، می تواند بهترین مزیت باشد.

هنگامی که اسکوتر برقی خود را خریداری می کنید، همیشه در کنار شما می ماند. این به این معنی است که شما می توانید در طول روز از اسکوتر برقی خود استفاده کنید در حالی که با یک اسکوتر برقی اجاره ای، همچنان در طول رفت و آمد خود لازم است که برای پیدا کردن آن راه بروید. شما یا باید به دنبال یکی برای اجاره باشید، و یا در جستجوی جایی باشید که به راحتی بتوانید اسکوتری را که اجاره کرده اید، پارک کنید.

طریقه استفاده

وقتی صاحب اسکوتر هستید، می توانید تمام نکات در مورد استفاده از آن مدل خاص را بیاموزید، و حتی می توانید اسکوتر را متناسب با خود انتخاب کنید. با این وجود وقتی اسکوتر برقی را کرایه می کنید، باید حتما یکی از مدل های موجود را انتخاب کنید. به همین دلیل اجاره و اداره کردن اسکوترهای موجود ممکن است از نظر راحتی مشکل ایجاد کند.

تب اسکوترهای برقی بالاست و هر روز سرعت خرید و استفاده از آنها به سرعت درحال بالا رفتن است. این که آیا اجاره را ترجیح می دهید یا بالاخره تصمیم به خریدن یکی می گیرید، باید جوانب مثبت و منفی را به طور عینی بسنجید. به هرحال، از نظر ما، خریدن یک اسکوتر برای خودتان از نظر اقتصادی و منطقی کمک بیشتری می کند.

شما نه تنها می توانید از مزیت های مالکیت یک اسکوتر لذت ببرید، بلکه می توانید یک نظرتان را در مورد آینده ی حمل و نقل بیان کنید.

 

برای خرید انواع اسکوتر های برقی با کیفیت همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش میتوانید با مشاوران ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.