فن آوری های جدید را ممنوع نکنید

Roadie

فن آوری های جدید را ممنوع نکنید بلکه آنها را با دقت آزمایش کنید

سالها است که شعار داخلی فیس بوک «سریع حرکت کن و همه چیز را بشکن.» بود و این همان کاری بود که این شرکت انجام داد ( به همراه سایر استارتاپ های سیلیکون ولی و سرمایه دارانی که بودجه ی آنها را تأمین می کنند ). نگرش کلی آنها این است که انجام دادن یک کار و بعد درخواست بخشش کردن خیلی بهتر از منتظر اجازه ی انجام دادن همان کار است. گرچه این ممکن است مشوق رفتارهای بد باشد، اما از نظر فلسفی احتمالاً این رفتار صحیح است.
البته بدون اجازه دست به کاری زدن، باعث نارضایتی عموم مردم شده است. به عنوان مثال شرکت اسکوتر لایم را در نظر بگیرید. این شرکت بدون تقاضای مجوز از شهرداری ها، سرویس اشتراک اسکوتر خود را در شهرهای مختلف راه اندازی کرد. اسکوترهای برقی این شرکت نیازی به ایستگاه های پایه یا پارکینگ های مخصوص ندارند، بنابراین شرکت و مشتریانش می توانند آنها را در هر مکانی برای کاربر بعدی رها کنند. حتی اگر آن مکان درست وسط پیاده رو باشد. این اختلال عمومی منجر به فراخوانی برای ممنوعیت اسکوتر در شهرهای سراسر کشور شده است.
اسکوترها تنها لوازم نقلیه ای نیستند که درگیر چنین مشکلاتی شده اند. سرویس های اجاره ی لوازم نقلیه، اتومبیل های خودکار، سیستم های هوش مصنوعی و فروشگاه های بدون پول آمازون نیز حتی قبل از اینکه کاملا شروع به کار کرده باشند، در ایالت ها و شهرهای مختلف هدف تحریم ها (یا ممنوعیت های پیشنهاد شده) بوده اند.
آنچه درباره ی این تلاشها مشترک است این است که اکثر مردم آن را به نام «اصل احتیاط» می شناسند. این ایده که فن آوری ها، رفتارها یا سیاست های جدید باید ممنوع شود تا زمانی که طرفداران آنها بتوانند نشان دهند که هیچ گونه ضرر مهمی به دنبال نخواهند داشت. این همان ایده اصلی است که بقراط در یونان باستان داشت: پزشکان نباید صدمه ای به بیماران وارد کنند.
اصل احتیاط در دهه 80 در زمینه حمایت از محیط زیست وارد گفتگوهای سیاسی شد. بازگرداندن صدمات وارد شده به محیط زیست به حالت اول اگر غیرممکن نباشد، بسیار سخت است، بنابراین محض احتیاط در وهله ی اول باید به دنبال جلوگیری از وقوع صدمات باشید. اما همانطور که می بینیم، این روش صحیحی برای بررسی بیشتر فناوری های جدید نیست. فن آوری ها و خدمات جدید حتی اگر باعث ایجاد مضراتی شوند، صدمات جبران ناپذیر ایجاد نمی کنند.
احتیاط شرط عقل است
به عنوان یک مفهوم کلی، اصل احتیاط در اصل یک مفهوم محافظه کارانه است. این اصل اجازه می دهد تا فن آوری های موجود، حتی فناوری های جدید (از جمله آنهایی که با ممنوعیت های پیشگیرانه روبرو هستند) به طور کلی ایمن تر باشند.
همچنین این رویکرد برخلاف ابتدایی ترین ایده لیبرالیسم است، که در آن مردم به طور کلی مجاز به انجام آنچه می خواهند هستند، مگر اینکه قانونی علیه آن وجود داشته باشد. محدودیت فقط زمانی اعمال می شود که حق ما برای اقدام آزادانه در حقوق شخص دیگری تداخل داشته باشد. اصل احتیاط این امر را برعکس کرده و مردم را از انجام آنچه می خواهند منع می کند، مگر اینکه مشخصا مجاز شده باشد.
اصل احتیاط زمانی که بحث درمورد بعضی از مسائل مانند محیط زیست یا بهداشت عمومی باشد، منطقی است. اجتناب از مشکلات آلودگی هوا یا دفع زباله در اقیانوس آسانتر از تلاش برای تمیز کردن پس از آلوده شدن آنهاست. برای مثال، دادن آب آشامیدنی آلوده به سرب به کودکان، اثراتی در پی دارد که قابل برگشت نیستند و آنها باید برای بقیه ی زندگیشان با اثرات این موضوع درگیر باشند.
ممکن است که اسکوترهای بدون اسکله در بدو ورودشان حسابی سروصدا کرده و ناراحت کننده بوده باشند، اما آنها شبیه آبِ مسموم نیستند.
مدیریت اثرات
این درست است که اسکوترهای بدون اسکله، اتومبیل های خودکار و تمام فناوری های جدید درحالت کلی باعث ایجاد اثرات منفی می شوند. با بررسی گزارش های مصرف کنندگان در اوایل سال 2019، بیش از 1500 مصدوم در اثر استفاده از اسکوترهای برقی از زمان تأسیس شرکتهای به اشتراک گذاری اسکوتر گزارش شده است. و البته این حوادث علاوه بر مزاحمت های رایجی است که عابران میاده محبورند از لابلای اسکوترهایی که با بی دقتی در وسط پیاده رو باقی رها شده اند عبور و مرور کنند. و مشکلات فروانی برای افرادی که از صندلی های چرخدار، عصا و کالسکه ایجاد می کنند چرا که دور زدن و عبور از میان این اسکوترها برای آنها دشوار تر است.
به راحتی نمی توان این مضرات را نادیده گرفت و می توان از آنها به عنوان انگیزه برای ممنوعیت اسکوتر ایجاد کرد. پس از همه ، اگر مجاز نباشند ، به کسی آسیب نمی رسانند. با این وجود، تنها چیزی که در این آمار و ارقام ذکر نشده است، این است که تعداد بسیاری از افرادی که اسکوتر سواری می کردند، به جای آن می توانستند از یک ماشین استفاده کنند و استفاده از خودروها برای محیط زیست بسیار خطرناک تر و به مراتب بدتر است.
با این حال، اصل احتیاط نیز برای اتومبیل ها مناسب نیست. از آنجا که تعداد اتومبیل های خودکار در جاده ها درحال افزایش است، به زودی این ماشین ها درگیر تصادفاتی خواهند شد که بدون شک توجه رسانه ها را به خود جلب می کند.
شایان ذکر است که حتی با در نظر گرفتن اینکه اتومبیل های خودکار سالانه باعث وقوع میلیون ها تصادف هستند، یکی از فناوری های بسیار موفقی هستند که رشد سرسام آوری داشته اند، مخصوصا تا زمانی که بتوانند مانع از وقوع 6.5 میلیون تصادف در سال و مصدومیت شدید 1.9 میلیون نفر که در تصادفات رانندگی سال 2017 اتفاق افتاد شوند.
اختلال مزایایی نیز به همراه دارد
ممکن است به یاد داشته باشید که اسکوترهای بدون اسکله و اپلیکیشن های به اشتراک گذاری وسایل نقلیه و هر فناوری دیگری که جایگزین روش های قدیمی جابجایی می شوند، در صورتی که بسیاری از افراد از آنها استفاده کنند، واقعاً ممکن است به یک مزاحمت تبدیل شود. البته اگر بسیاری از افراد آنها را با ارزش بدانند. صدمات ناشی از اسکوترها و تعداد زیاد اسکوترهایی که در پیاده روها رها می شوند بیشتر شده است زیرا تعداد افرادی که از آنها استفاده می کنند به سرعت افزایش یافته. گزارشات خبر از 1500 مصدوم از بین 38.5 میلیون سواری که در سال اتفاق می افتد می دهند.
البته نمی توان گفت که باید این فناوری ها و شرکت ها تعدیل شوند. درست است که تعدادی از آنها رفتار نادرستی داشته اند و به طور قانونی موجب برخی از آسیب ها شده اند که باید مرتفع شوند.
اما پیشنهاد می‌کنم به جای زیر سوال بردن پیشاپیش همه چیز، اتکاء به روال معمول در سنت لیبرالیسم را ادامه دهیم: ببینید چه نوع مضراتی به وجود می آید، رسیدگی به پرونده های اولیه را از طریق دادگاه انجام دهید و سپس ببینید که آیا الگویی از آسیب های وارده به وجود می آید یا نه؟ و اینکه آیا بهتر است که بر طبق مقررات جدید یا اصلاح شده در خط مقدم با آنها مقابله کرد؟ کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی که به دنبال کالاهای خطرناک است و تولید کنندگان را تحت نظر دارد، نمونه ای از این امر است.

در حقیقت، قوانین و مقررات قبلاً برای وسایل نقلیه ی اسقاطی و رها شده تعریف شده اند. فن آوری های جدید ممکن است روشهای جدیدی برای تولید همان مضرات قدیمی ارائه کنند؛ مضراتی که قبلاً به خوبی تنظیم شده و تحت کنترل قرار گرفته اند. مطمئناً شرایط جدیدی ایجاد می شود: ممنوعیت استفاده از فن آوری های تشخیص چهره در سانفرانسیسکو از سوی شهرداری می تواند معقول باشد، چرا که مردم می توانند به صورت کاملاً منطقی و دموکراتیک تصمیم بگیرند که دولت نباید قادر به پیگیری هر حرکت آنها باشد. همچنین مردم می توانند به راحتی تصمیم بگیرند که شرکت ها نیز قادر به این کار نباشند.
مدیرعامل های سیلیکون ولی همیشه هم شخصیت های دلسوزی نیستند؛ و «ی نظمی» واقعاً می تواند آزار دهنده باشد. اما لیبرالیسم مربوط به نوآوری و آزمایش و یافتن راه حل های جدید برای مشکلات بشریت است. نفی فناوری‌های جدید، مستلزم نوعی از محافظه‌کاری است که نقض آن غرض است. بسیاری از ایده های جدید عالی نیستند. تعداد انگشت شماری واقعاً مفید هستند. تا زمانی که آنها را امتحان نکنیم، خیلی سخت است که بگوییم کدام یک عالی و کدام یک مفید هستند.
مزایای اسکوتر برقی را کشف کنید
اسکوترهای برقی هر ساله محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. این وسایل باعث می شود که شما بتوانید بدون هزینه های کلان برای بنزین، شما را به جایی که می خواهید بروید برساند. با یک اسکوتر برقی، پس انداز می کنید و دوز روزانه ورزش خود را دریافت خواهید کرد. هیچ انتشار کربن مضر، تعمیرات گران قیمت و خطر انفجاری وجود ندارد.
هنوز هم نمی دانم که آیا یک اسکوتر برقی ارزش خرید را دارد؟ در اینجا برخی از مزایای اسکوترهای الکترونیکی ذکر شده است:

اسکوتر-برقی


- هزاران دلار پس انداز کنید
این وسایل نقلیه بسیار ارزان تر از اتومبیل هستند و نیازی به گاز ندارند. آنها با استفاده از باتری هایی کار می کنند که باید هر چند ساعت یک بار شارژ شوند. به طور کلی، توصیه می شود که آنها را پس از هر بار استفاده مجدد شارژ کنید. میزان شارژ مورد نیاز از یک نوع اسکوتر به دیگری متفاوت است.
راندن اسکوتر برقی کمتر از یک پنی در هر مایل هزینه دارد، در حالی که رانندگی وسیله نقلیه بنزینی تا 1500 درصد بیشتر هزینه دارد. علاوه بر این، وسایل نقلیه ای که با بنزین کار می کنند به تعمیر و نگهداری، گواهی نامه، بیمه، هزینه های مجوز و سایر هزینه های اضافی نیاز دارند. یک اسکوتر برقی می تواند هزاران دلار در سال پس انداز کند.
- از محیط زیست محافظت کنید
از آنجا که این وسایل نقلیه با باتری کار می کنند، خطر هیچگونه احتراق و آتش گرفتن سوخت در موتور وجود ندارد. اسکوترهای برقی نه تنها مقرون به صرفه هستند، بلکه دوستدار محیط زیست نیز هستند. اگر می خواهید میزان تولید کربن مونوکسید خود را کاهش دهید، بیشتر از این معطل نکنید. با یک اسکوتر برقی، می توانید کیفیت هوا را بهبود بخشیده و آلودگی را کاهش دهید.
- متناسب باشید
زمانی که یک دوچرخه برقی را می رانید، می توانید از پدال، موتور یا هر دو استفاده کنید. این امر به ویژه برای کسانی که می خواهند در طول روز فعال بمانند مفید است. آیا شما می خواهید بیشتر ورزش کرده و چند پوند وزن از دست بدهید یا متناسب باشید؟ یک اسکوتر برقی دقیقاً می تواند همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. اگر خسته شده اید یا نمی خواهید عرق کنید، فقط سویچ را عوض کرده و به راه خود ادامه دهید. برخی از مدل ها می توانند به عنوان یک دوچرخه ی کوهستانی طبقه بندی شوند و برای مسافرتهای خارج از جاده استفاده شوند که این خود یک مزیت بزرگ است.
- در وقت صرفه جویی کنید
راندن اسکوترهای برقی آسان است و می توانند در جلوگیری از تشدید ترافیک موثر باشند. این وسایل نقلیه وسیله ای سریع برای رسیدن به مقصد به شما ارائه می دهند. با توجه به اندازه جمع و جور، آنها را می توان به راحتی در فضاهایی پارک کرد که ماشین ها یا موتور سیکلت ها در آنجا جا نمی گیرند. با سوار شدن بر اسکوتر برقی، در زمان ترافیک ک در وقت خود صرفه جویی می کنید و سریعتر به مقصد خود خواهید رسید.
- ایمن باشید
جدیدترین اسکوترهای برقی راحتی و ایمنی عالی را ارائه می دهند. آنها ثبات و سرعت را با هم ترکیب می کنند، و شامل قفل فرمان، سرعت محدود، قطع کننده مدار و قطع خودکار موتور هستند. از آنجا که این اسکوتر ها در اکثر کشورها به عنوان دوچرخه طبقه بندی می شوند، نیازی به گواهی نامه ی رانندگی نیز ندارید.

 

برای خرید انواع اسکوتر های برقی با کیفیت همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش میتوانید با مشاوران ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.