چرا اسکوترهای الکترونیکی در حال فراگیر شدن هستند؟

Roadie

کمتر از دو سال می گذرد که اولین محصول اسکوترهای برقی ایستاده برای اجاره در پیاده روهای شهرها قرار گرفت، اما اکنون می توان آنها را در سراسر جهان یافت. شرکت های استارت آپی مثل بیرد، لایم، اسکیپ و اسپین به سواران اجازه می دهند تا اسکوترها را با یک برنامه پیدا کرده و اجاره کنند. وقتی به مقصد خود می رسند، به سادگی فقط پیاده شده یا برای ادامه سفرشان با قطار یا تاکسی به راهشان ادامه می دهند. برخی از برنامه ریزان شهری، اسکوترهای اجاره ای را به همراه خدمات دوچرخه های اجاره ای، آینده ی حمل و نقل شهری می دانند. اما پس از چندین حادثه مرگبار و صدمات زیاد دیگر به وسیله ی اسكوترهای الکترونیکی، برخی از مقامات، رانندگان و عابران پیاده این وسایل را برای حمل و نقل خطرناک می دانند و معتقدند که این لوازم نقلیه باید متوقف شوند.

اسکوتر-برقی-شارژی

1. چرا اسکوترها درحال رونق یافتن هستند؟

ماشین ها اغلب سریعترین راه مسافرت در مناطق شلوغ شهری نیستند. بسیاری از شهرها به دنبال خدمات دوچرخه های اشتراکی و خطوط دوچرخه سواری به عنوان گزینه ی بهتری برای سفرهای کوتاه تر و راهی برای کاهش انتشار کربن هستند. اسکوترهای برقی که می توانند در هر بار سواری کمتر از 2 دلار قیمت داشته باشند، محصول اصلی موردنظر آنها هستند. سرمایه گذاران به دنبال ساخت شرکت هایی مشابه «اوبر تکنولوژی» و «لیفت» هستند که از خدمات نرم افزاری مبتنی بر اجاره ی اتومبیل استفاده می کنند، و این کار را با صرف پول در استارتاپ ها، به امید فراگیر شدن اسکوترها انجام می دهند. و این اتفاق درحال فراگیر شدن از یک شهر به شهر دیگر است تا بتوانند به برترین برند در حوزه ی اسکوترهای الکترونیکی تبدیل شوند. حتی شرکت های «اوبر» و «لیفت» هم برای اینکه از قافله عقب نمانند، مشغول تجارت رقابتی در زمینه ی اسکوترهای الکترونیکی شده اند.

2. اسکوترها تابحال چقدر رونق یافته اند؟

بیرد، توسط یکی از مدیران اجرایی سابق «اوبر» و «لیفت» شروع به کار کرد و رقیب اصلی آن لایم است که هر دو سرویس اسکوتر را در بیش از 100 شهر در سراسر جهان راه اندازی کرده اند. بیرد در اواخر سال 2017 با راه اندازی آن در سانتا مونیکا، کالیفرنیا، این روند را آغاز کرد. برخلاف برخی از اجاره های دوچرخه که باید در قفسه های مشخص باقی بمانند، اسکوترهای بدون اسکله می توانند پس از اتمام سوار شدن با سفر، در هر پیاده رو عمومی رها شوند. آنها سپس در شب توسط پیمانکاران آزاد انتخاب می شوند، متهم می شوند و به مناطق منتخب وانت باز می گردند.

3. این اسکوترها با چه نوع مقاومتی روبرو شدند؟

تعداد زیاد وسایل نقلیه ی رها شده در پیاده روهای شهر منجر به اعتراضات مردمی درباره ی ایجاد هرج و مرج شهری شده، و برخی از شهرها شروع به جمع آوری اسکوترهایی که اجاره می دهند کرده اند. در ماه ژانویه، مقامات در آستین و تگزاس، مجوز اجاره اسکوترهای الکترونیکی و دوچرخه ها را برای ارزیابی مجدد ایمنی و قابلیت اطمینان دستگاه ها به حالت تعلیق درآوردند. براساس اطلاعات اداره حمل و نقل شهر آستین، تاکنون 14000 اسکوتر برقی بدون اسکله دارد. سایر شهرهای ایالات متحده آمریکا ناوگان بسیار کوچکتری دارند. آژانس حمل و نقل شهري سان فرانسيسكو اخيراً اعلام كرده درصورتي كه شركت هاي (كرايه) اسكوتر با مشتريان كم درآمد بيشتر قرارداد ببندند تعداد اسكوترهايي كه مجاز به تردد در خيابان هاي اين شهر هستند از ١٢٥٠ به ٢٥٠٠ عدد خواهد رسيد.

4. اوضاع اسکوترها در خارج از ایالات متحده چگونه است؟

لایم و بیرد در سال گذشته به شدت در اروپا گسترش یافته اند. پاریس وجود حدود 20000 اسکوتر الکترونیکی در شهر را تخمین زده است. مدیر اجرایی لایم، برد بائو در ماه ژوئن اعلام کرد این شرکت به زودی هزاران اسکوتر برقی را پس از قانونی اعلام شدن این شرکت توسط قانونگذاران در ماه مه، با محدودیت سرعت و سایر شرایط در جاده های آلمان عرضه خواهد کرد. بیرد و لایم همچنین در اسپانیا، پرتغال و سایر کشورهای اروپایی و خاورمیانه و آمریکای لاتین نیز حضور خواهند داشت.

5.  آیا کشوری آنها را ممنوع کرده است؟

بله، بر طبق قوانین ایالات متحده انگلستان، اسکوترها به عنوان وسیله نقلیه موتوری که نیاز به گواهینامه رانندگی دارند طبقه بندی می شوند و مشمول مالیات و بیمه هستند. در ماه مارس، دولت ایالات متحده بازنگری عمده ای در قوانین فعلی در مورد تحرک (از جمله برخی از این قوانین به سال 1835 باز می گردد) که طی آن ممنوعیت اسکوترهای الکترونیکی دوباره مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اما قوانين سفت و سخت این کشور مانع از ملحق شدن شهروندان بريتانيایی به جمع دوست داران اسکوترها نشده است. اسکوترهای برقی مخصوصاً در شهرهایی مانند لندن استفاده می شوند؛ با وجود اینکه سواران در صورت توقف توسط پلیس، جریمه شده و امتیاز جریمه از گواهینامه رانندگی شان کم خواهد شد. اسکوترهای ایستاده نیز از سال 2016 در جاده های شهرهای بزرگ چین مانند شانگهای و پکن ممنوع شده است  اما همچنان در «فضاهای بسته» مانند پارک ها رواج دارند. ساخت اسکوتر یک صنعت پررونق در چین است. در اینجا است که اکثریت اسکوترهای الکترونیکی مورد استفاده در سطح جهان ساخته می شوند.

6. آیا این یک تجارت سودآور است؟

نه، اما سرمایه گذاران فکر می کنند که می تواند باشد: ارزش سهام های لایم و بیرد هرکدام تقریباً 2.5 میلیارد دلار هستند. اما شک داشتن ضرری ندارد. این تب می تواند زودگذر باشد. حتی اگر اینطور نباشد، شرکت های اسکوتر باید سرمایه ای برای جذب هزینه های فراتر از دستیابی به ناوگان وسایل نقلیه، از جمله حفظ آنها و شارژ باتری های روزانه خود داشته باشند. دلیلی برای وفاداری سواران به یک شرکت وجود ندارد و اگر رقبا با کاهش قیمت رقابت کنند، می توانند بخش اعظمی از درامد های حاشیه ای خود را از بین ببرند.

لایم گفته است که می تواند درآمدش را از طریق تبلیغات افزایش دهد، اما این یک ایده آزمایش نشده است. اسکوترها می توانند در سرویس حمل و نقل یکپارچه با خدمات وسیع، یکی از گزینه ها باشند و همه چیز را از کرایه های کوتاه مدت اتومبیل و اجاره ی دوچرخه گرفته تا تاکسی و قطارها را تحت الشعاع قرار داده و شرکت های بالادست مثل Uber را در خطر ضرر کردن قرار دهند.

7. آیا اسکوترها امن هستند؟

برخی از مقامات نگران این هستند که اینگونه نباشند. نگرانی ها در حوزه ی ایمنی اسکوترها موجب ایجاد ممنوعیت در چندین شهر در سراسر جهان شده و همچنین باعث می شود که قانونگذاران در قانونی کردن اسکوترهای الکترونیکی در برخی کشورها و ایالت ها تردید داشته باشند. تعدادی از تصادفات کشنده ی ناشی از اسکوترها باعث نگرانی در مورد ایمنی آنها شده است. در ژوئیه یک یوتیوبر معروف در لندن پس از آن که اسکوتر شخصی وی توسط یک کامیون مورد اصابت قرار گرفت، کشته شد او اولین نفری در ایالات متحده بود که در هنگام سوار شدن به اسکوتر تصادف کرد و جان باخت. برخی از مقامات ایالات متحده همچنین در مخالفت با اسکوترهای برقی، برخی نگرانی های ایمنی را ذکر کرده اند. شهردار نشویل در ماه ژوئن گفت که قصد دارد پس از درگذشت یک ساکن 26 ساله در یک تصادف اسکوتر، آنها را ممنوع کند. در تنسی نیز در ماه ژوئیه، اسکوترهای برقی بدون اسکله و دوچرخه ها نیز به مدت 6 ماه ممنوع اعلام شدند. با توجه به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها یا CDC، تأثیر اسکوترهای برقی بر سلامت عمومی «ناشناخته است».

 اما «خبرگذاری مصرف کنندگان» در ماه فوریه گزارش داد که از اواخر سال 2017 حدود 1500 حادثه توسط افرادی که به دنبال درمان جراحات ناشی از اسکوتر الکترونیکی در ایالات متحده بودند، در آمریکا به ثبت رسیده است. طبق مطالعات CDC، سوابق پزشکی افرادی که از سپتامبر تا نوامبر از خدمات اورژانس آستین تگزاس استفاده می کردند، تقریبا نیمی از صدمات مربوط به اسکوتر، «شدید» بوده اند.

اسکوتر-برقی

برای خرید انواع اسکوتر های برقی با کیفیت میتوانید با مشاوران ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.