نقد و بررسی موتور برقی NIU سری U

Roadie

کمپانی NIU بزرگترین تولید کننده اسکوتر الکتریکی در چین، نمایش بسیار خوبی در نمایشگاه موتورسیکلت میلان EICMA انجام داد. این شرکت دارای طیف گسترده ای از اسکوتر های الکتریکی است و هر مدلی را که به خط تولید رسیده بود به نمایش گذاشت، از جمله برخی از موارد جدید که شامل سری U نیز میشود.

جدید ترین موتور برقی NIU  ترکیبی از یک دوچرخه الکتریکی و یک اسکوتر الکتریکی است اما در آخر این محصول یک موتور الکتریکی محسوب میشود.سری U به طور خلاصه از وزن پایین،پیمایش مناسب و اصطحلاک نزدیک به صفر بهره میبرد.

موتور Bosch

موتور-برقی-نیو-niu-u

از طریق تحقیقات گسترده و تجزیه و تحلیل، NIU با افتخار نیروی مغناطیسی بدون برش پیشرفته را ارائه می دهد. هر یک از اجزای ترانسفورماتور برق U-Series دقیقا برای رسیدن به تعادل کامل بین بهره وری انرژی و انرژی طراحی شده است. در نتیجه در هر شرایطی اطمینان خواهید داشت که موتور در هنگام کمبود قدرت، قدرت کافی را فراهم می کند.سری U از یک موتور BOSCH با قدرت خروجی 1200 وات بهره میبرد که عملکرد بسیار مناسبی را از خود ارائه میدهد.

کنترلر هوشمند

NIU کنترل کننده  FOC خود را برای ارتباط با موتور U-Series توسعه داده است. پس از پیکربندی الگوریتم پیچیده ی  تست موتورها  و تنظیم ورودی برق،  به سرعت شتاب دهانه 10٪ ورودی ≈ 10٪ خروجی رسیده است. FOC آخرین فن آوری در زمینه ی کنترل های موتورهای برقی میباشد و بسیار پیشرفته است.

ترمزهای الکترونیکی(EBS)

موتور-برقی-نیو-niu-u

هنگامی که ترمزها را روی یک اسکوتر برقی فشار میدهید ، انرژی جنبشی تولید شده و پس از آن این انرژی هدر می رود. با سیستم پیشرفته EBS  انرژی جنبشی تولید شده در هنگام ترمز ذخیره شده و به باتری  بازگردانده می شود در نتیجه گسترش محدوده پیمایش شما را تا 6٪ افزایش می دهد.

ECU

موتور-برقی-نیو-niu-u

سیستم ECU  به عنوان هسته هوشمند سری U، مانند تحلیلگر در یک موتور برقی عمل می کند، به شما کمک می کند  تشخیص و پردازش داده های رانندگی خود را تکمیل کنید. با استفاده از اتصال ابری (Cloud)  پس از هر سواری، تجزیه و تحلیل داده ها، تجربه یادگیری هوشمندانه را با عادات رانندگی خود بهینه سازی کنید.

سنسور حرکتی 6 طرفه هوشمند

موتور-برقی-نیو-niu-u

محدوده دقت زنگ ضد سرقت U-series به 3 متر کوتاهتر شده است. به لطف حسگر حرکت MEMS شش محوره ی جدید، با استفاده از ژیروسکوپ  برای اندازه گیری شتاب خودرو و موقعیت جغرافیایی GPS، سری U  قادر است دقیق تر جنبش غیر مجاز اسکوتر برقی  را شناسایی کند.

شش محور MEMS فقط یک ابزار ضد سرقت نیست. این همه حرکات را در اسکوتر برقی شما تشخیص می دهد. حتی اگر اسکوتر شما واژگون شود، حتی می توانید یک اطلاع رسانی در تلفن خود دریافت کنید.

سیستم مدیریت باتری BMS

NIU نسل بعدی فناوری BMS را طراحی و توسعه داده است.قابلیت BMS بیش از یک محاسبه دقیق شارژ و تخلیه را ارائه می دهد. این ویژگی جریان، ولتاژ، دما، ارتباطات، و 10 مکانیسم حفاظتی دیگر را بررسی می کند تا اطمینان حاصل شود که هر بخش از باتری محافظت شده و کارآمد است.U-series از یک باتری لیتیوم یونی با تکنولورژی پاناسونیک، ظرفیت 21 آمپر و ولتاژ 48 ولت بهره میبرد که پیمایش 30-40 کیلومتر را فراهم میکند.

ریموت هوشمند

موتور-برقی-نیو-niu-u

U-Series اولین محصول شرکت NIU  برای استفاده از سوئیچ هوشمند است. کلید U-Series به شما اجازه می دهد تا از راه دور اسکوتر برقی خود را از فاصله 50 متری باز کنید. هنگامی که شما آماده سوار شدن هستید، به سادگی دکمه "Niu logo" را روی کلید فشار دهید تا موتور شما آماده ی حرکت شود.

بدنه

موتور-برقی-نیو-niu-u

هنگامی که شما برای اولین بار U سری را ملاقات می کنید، چشمان شما به قاب فولادی 38 میلی متری آن جذب میشود و نه تنها عالی به نظر می رسد، بلكه فولاد Q235 دارای استحکام  بسیار كامل است كه تعادل مناسب بین ظرفیت حمل و مانور را فراهم می كند.

چراغ ها

موتور-برقی-نیو-niu-u

 U-Series مجهز به چراغ های روز و یک سیستم روشنایی LED 360 درجه است. عابرین پیاده و رانندگان هر گونه مشکلی را در هنگام  سواری از لحاظ دید در جاده که شما را در معرض خطر قرار می دهند، کاهش می دهد و احتمال وقوع حوادث را بسیار کم میکند. U از سری جدید چراغ های خارجی "Halo" بهره میبرد که برای ایمنی بالاتر طراحی شده است.

سیستم امنیتی پیشرفته

موتور-برقی-نیو-niu-u

U دارای یک لایه جدید از حفاظت از سرقتبه نام  Lock Niu Motor میباشد. قفل موتور را می توان در صورت حرکت غیر مجاز اسکوتر خود فعال کنید. شما می توانید مطمئن باشید که قفل می تواند تنها زمانی که اسکوتر شما در حالت "پارکینگ" قرار دارد فعال شود.

 

منبع : NIU

 

برای خرید انواع موتور های برقی میتوانید با کارشناسان ایران اسکوتر تماس حاصل فرمایید.