اسکوترهای برقی به بارسلونا رسیدند

Roadie

در حالی که در سان فرانسیسکو بحث و مجادله بر سر اسکوترهای برقی بالا گرفته است، کمپانی Scoot Networks که اولین شرکت ارائه دهنده خدمات اسکوتر برقی در منطقه خلیج سان فرانسیسکو است، علاوه بر این منطقه در بارسلونا نیز در حال رشد می‌باشد.

اسکوتر-های-برقی

هفته گذشته شرکت شش ساله Scoot Networks رسما اعلام کرد که طرح شبکه کرایه اسکوتر و دوچرخه برقی خود را در بارسلونا اجرا کرده است. این شبکه شامل 500 اسکوتر برقی سطح بالا و 1000 دوچرخه برقی است.

این شهر اروپایی به اولین بازار خارجی کمپانی Scoot Networks تبدیل شده است. آنها پیش از این در سان فرانسیسکو 700 اسکوتر برقی را کرایه می‌دادند و ده‌ها هزار نفر از آنها استفاده کرده‌اند. همچنین بارسلونا اولین شهری است که این شرکت در آن دوچرخه برقی کرایه می‌دهد.

مایکل کیتین، مؤسس و مدیر عامل کمپانی Scoot Networks می‌گوید بارسلونا طبیعی‌ترین مقصد کمپانی آنها بود؛ زیرا این شهر "محله اسکوتر سواران" است. کیتین اضافه می‌کند: «بچه‌ها در بارسلونا با اسکوتر بزرگ می‌شوند.» همچنین بارسلونا دارای پیاده‌روهای بزرگی است که به راحتی می‌توان دوچرخه‌های برقی را در آنجا قفل کرد. علاوه بر این، ممنوع‌الکار شدن شرکت Uber در بارسلونا می‌تواند باعث اضافه شدن مشتری‌های Scoot Networks شود.

از طرف دیگر، Scoot Networks می‌خواهد با افزودن 500 اسکوتر برقی جدید، ناوگان خود در شهر سان فرانسیسکو را رشد دهد. کیتین به خبرگزاری GreenBiz گفته که آنها برای این منظور از سال گذشته بودجه‌ای را در نظر گرفته‌اند. البته رقم این بودجه اعلام نشده است.

رشد مالی کمپانی Scoot Networks نشان دهنده علاقه شهروندان به استفاده از شبکه‌های نقلیه کرایه‌ای و میل آنها به کنار گذاشتن خودروهای شخصی می‌باشد. سرمایه‌گذاران علاقه دارند که در این فعالیت‌های اقتصادی مشارکت داشته باشد. این در حالی است که سرمایه‌گذاری در این شرکت‌های نوپا طبیعتا پر هزینه است. ولی همین سرمایه‌گذاری‌ها باعث رشد اقتصادی سریع شرکت‌های Uber و Lyft شده است.

از طرف دیگر، کمپانی‌های خودروسازی، شرکت‌ها و بنگاه‌های حمل و نقل نیز در حال اتخاذ مدلی مشابه برای اجاره وسایل نقلیه هستند. آنها در طرح‌های خود سرویس‌های جدیدی را اضافه کرده و کارایی آنها را ارزیابی می‌کنند. به نظر می‌آید که شهروندان بیش از پیش به حمل و نقل به عنوان یک سرویس نگاه می‌کنند که از طرف شرکت‌های مختلف به آنها ارائه می‌شود.

برای مثال در سان فرانسیسکو مردم می‌توانند با استفاده از تلفن همراه وسایل نقلیه شرکت‌های Uber و Lyft را فراخوانی کنند. آنها می‌توانند دوچرخه معمولی، دوچرخه برقی و اسکوتر برقی اجاره کنند یا از سرویس کرایه خودرو Getaround استفاده کنند.

اسکوتر-های-برقی

رشد کسب و کار شرکت Scoot Networks بسیار آهسته‌تر بوده است. این کمپانی با شرکت‌های اسکوتر برقی Bird، Spin و Lime مقایسه می‌شود که اسکوترهایشان در گوشه و کنار پیاده‌روها افتاده است. در حال حاضر رشد اقتصادی این شرکت‌ها به مخاطره افتاده و در شهرهای مختلف شاهد واکنش‌های منفی زیادی از مقامات شهری و شهروندان عادی بوده‌اند.

شهر سان فرانسیسکو از چهارم ژوئن، ورود اسکوترهای برقی به پیاده‌روها را ممنوع کرده است، مگر برای شرکت‌هایی که مجوز رسمی دارند. مجوزهای صادر شده به 5 شرکت اجازه می‌دهند که در مجموع 500 اسکوتر برقی در سطح شهر داشته باشند. آن هم به مدت یک سال.

شهرهای دیگری مانند هونولولو اسکوتر را ممنوع اعلام کرده و کمپانی‌های متخلف را به زندان و جریمه نقدی محکوم می‌کنند. شرکت Lime که در همین ماه 200 اسکوتر را وارد اوهو کرده بود، موقتا سرویس‌دهی خود را به حالت تعلیق در آورده تا با مقامات شهری مذاکره کند.

موتور سیکلت‌های برقی شرکت Scoot Networks، در شهر سان فرانسیسکو، نسبت به اسکوترهای برقی بستر مناسب‌تری دارند. از این نظر که مشتری‌ها با این موتورها دیگر وارد پیاده رو نمی‌شوند و آنها را در پیاده‌رو پارک نمی‌کنند. در بارسلونا نیز مردم می‌توانند از دوچرخه‌های برقی استفاده کنند. این دوچرخه‌ها که مجهز به سیستم قفل داخلی هستند می‌توانند به راحتی در پارکینگ‌ها پارک شوند.

شرکت Scoot Networks قصد داشت که دوچرخه‌های برقی خود را در سان فرانسیسکو نیز به کار گیرد. ولی مقامات این شهر به طور غیر منتظره‌ای با کمپانی Motivate یک قرارداد انحصاری بستند تا آنها دوچرخه‌هایی، با مکان‌های پارک معین، وارد شهر کنند. بعد از آن نیز به Jump Bikes اجازه دادند در یک برنامه آزمایشی 250 دوچرخه برقی را به شهر بیاورند.

شرکت‌های بزرگ کرایه خودرو، با اقتصاد قوی خود طرح گسترش شبکه‌های اجاره اسکوتر و دوچرخه را پر فروغ کرده‌اند. برای مثال اوایل امسال Uber خبر داد که در حال خرید دوچرخه‌های Jump Bikes است. شرکت Lyft هم طرح اجرای شبکه اجاره اسکوتر در سان فرانسیسکو را بررسی می‌کند.

کاملا طبیعی است که شرکت‌های بزرگی مثل Uber و Lyft بخواهند آپشن‌های جدیدی برای مشتریان خود فراهم کنند. آنها همچنین با استفاده از وسایل نقلیه کوچک تلاش می‌کنند از ترافیک شهری بکاهند. در حال حاضر، شرکت‌های اجاره خودرو باعث افزایش شلوغی محله‌های پر تردد در بسیاری از شهرها شده‌اند.

شرکت نوپای Scoot Networks برای جذب مشتری مجبور است با غول‌های حمل و نقل و سایر شرکت‌های کوچک رقابت کند. البته بعضی از شرکت‌های کوچک از تبلیغات شرکت‌های بزرگ مثل Uber نفع خواهند برد.

هر چند اسکوترها خشم برخی از شهروندان را برانگیخته، ولی کماکان شرکت‌های مرتبط با این وسیله نقلیه در حال رشد هستند. این هفته، شرکت Bird به عنوان اولین استارت آپ میلیارد دلاری در زمینه اسکوتر شناخته شد.

عملکرد شرکت Scoot Networks تا کنون بسیار متین بوده است. این شرکت به طور مستمر با شهرها در ارتباط بوده و قوانین آنها را رعایت کرده است. باید منتظر بود تا ببینیم این استراتژی مثبت شرکت Scoot Networks، در دراز مدت، باعث رشد آنها خواهد شد یا خیر.

شرکت Lyft هم زمانی رفتار متین و مثبت را الگوی کار خود قرار داده بود. در مقابل شرکت Uber عملکرد تجاوز کارانه و سلطه‌جو از خود نشان داده است و حالا می‌بینیم که این شرکت بزرگ‌تر از Lyft است.

در نهایت، افزایش آپشن‌های حمل و نقل و رشد وسایل جدید به نفع همه کمپانی‌ها خواهد بود و همه رقبا از آن سود می‌برند.

کیتین می‌گوید: «اگر همه امکانات را در اختیار مسافران قرار ندهید، نمی‌توانید در سان فرانسیسکو موفق شوید. رشد در سیستم حمل و نقل این شهر بسیار دشوار است ولی ما راه حل آن را بلد هستیم.»

منبع:     GreenBiz

برای تهیه انواع اسکوتر های برقی میتوانید به ایران اسکوتر مراجعه کنید.