انقلاب اسکوترهای برقی در چین و مشکلات آن: سکوت محض

Roadie

چین در صنعت حمل و نقل الکتریکی پیشتازی می‌کند. ولی یک مشکل گریبان گیرشان شده است، و آن سکوت مرگبار خودروها و اسکوترهای برقی می‌باشد.

انقلاب-اسکوتر-های-برقی-در-چین

نویسنده: کتیا موسکویچ      29 مارس 2019

ترافیک در مرکز شهر شانگهای مانند هر شهر بزرگ دیگری سنگین است. با این وجود هیچ صدایی در آنجا شنیده نمی‌شود. حال اگر شما در حال حرکت از عرض خیابان باشید و حواستان به گوشی موبایلتان باشد ممکن است متوجه نزدیک شدن یک خودرو یا اسکوتر نشوید. چون بیشتر آنها برقی هستند.

این مسئله برای عابرین پیاده به مشکلی مهلک تبدیل شده است. بر اساس یک برآورد، احتمال برخورد خودروهای الکتریکی با عابرین 40 در صد بیشتر از احتمال برخورد خودروهایی با موتورهای احتراقی می‌باشد. و درست به همین دلیل است که در اروپا - از ماه جولای – خودروهای برقی و هیبریدی ملزم به داشتن ژنراتوری برای تولید صدا شده‌اند. و خودروهایی که پیش از این وارد بازار شده‌اند نیز تا سال 2021 فرصت دارند که این امکان را به خود اضافه کنند.

بیشترین تصادفات خودروهای برقی در آسیا اتفاق می‌افتد، مخصوصا در چین. امروزه در انگلیس 140000 خودروی برقی وجود دارد، خیلی بیشتر از 3500 عددی که در سال 2013 وجود داشت. ولی در چین، فقط در سال 2018، 22.7 میلیون خودروی برقی فروخته شد. بیشتر از مجموع فروش آنها در سایر نقاط جهان.

ولی این خودروها نیستند که انقلاب حمل و نقل الکتریکی را رهبری می‌کنند. دوشیانت سینا، تحلیلگر مؤسسه Frost and Sullivan، می‌گوید: «وسایل حمل و نقل بزرگ، مانند خودرو، همواره برای مشتری با مشکل هزینه و کمبود زیرساخت همراه بوده.» در واقع پیشروان انقلاب حمل و نقل الکتریکی، اسکوترها، موتورهای کوچک و دوچرخه‌های برقی هستند. حداقل مزیت این وسایل این است که مشکل ازدحام و شلوغی جاده‌ها در شهرهای بزرگ آسیایی را کاسته است.

به گفته سینا، در چین 300 میلیون موتور وجود دارد که 10 در صد آنها برقی است. در سال گذشته فروش جهانی دوچرخه‌های برقی به 40 میلیون رسید که 90 در صد آن در چین بوده است. انقلاب وسایل برقی دوچرخ از چین فراتر رفته و در هند، اندونزی، ویتنام، تایلند و سایر کشورهای آسیایی نیز شروع شده است. سود دهی فروش جهانی دوچرخه‌های برقی حدود 1.4 میلیارد دلار برآورد شده است. از این مقدار 830 میلیون دلار از فروش در آسیا-اقیانوسیه عاید شده است. در حالی که سایر نقاط دنیا در حال آماده کردن خود برای رو در رویی با وسایل نقلیه برقی هستند، در آسیا این وسایل مدت‌هاست که وجود دارد. مخصوصا اسکوترهای برقی که سردمدار وسایل حمل و نقل الکتریکی شده‌اند.

از نظر دولت‌مردان، رشد اسکوترها و دوچرخه‌های برقی می‌توان منجر به دفع کمتر گازهای گلخانه‌ای شود. به خصوص در کشورهای پر جمعیتی مانند چین و هند که موتورهای اگزوزدار بسیار پر طرفدار هستند.

چین نه تنها بزرگترین مصرف کننده اسکوترها و موتورهای برقی است، بلکه بزرگترین تولید کننده آنها نیز می‌باشد. کارخانه‌های زیادی در چین در این زمینه فعالیت می‌کنند؛ از Sunra گرفته تا Yadea، AIMA، Zhejiang Luyuan و نهایتا پر فروغترین آنها Niu. علاوه بر اینها شرکت‌های Giant و Merida نیز هستند که مقر اصلی آنها در تایوان است و شعبه‌هایی هم در چین دارند. در هند نیز شرکت‌های Hero، TVS، Okinawa، Ather Energy و Twenty Two Motors فعالیت می‌کنند. همچنین در ژاپن کمپانی‌های مشهور Honda، Yamaha، Suzuki و Kawasaki شروع به فروش اسکوتر برقی و دوچرخه‌های برقی کرده‌اند.

پذیرش گسترده دوچرخه و اسکوتر برقی در آسیا چندان هم دور از انتظار نبود. علت آن فروش زیاد موتور سیکلت‌های سوخت فسیلی است که پیش از این بسیار پر طرفدار بوده. در هند فروش اسکوتر و موتور هشت برابر فروش خودرو می‌باشد. علت آن فقط قیمت و مسائل محیط زیستی نیست، بلکه قانون هم مشتری‌ها را به این سمت کشانده است. برای مثال در بیشتر کشورهای آسیایی می‌توان بدون گواهینامه از اسکوتر استفاده کرد. البته اندازه موتور نیز در این بند قانونی اهمیت دارد. مثلا در ویتنام موتورهایی با حجم کمتر از 50 سی سی احتیاجی به گواهینامه ندارند.

دلیل دیگر قیمت است. در چین تولید و عرضه آنقدر بالاست که می‌توان با کمتر از 100 دلار یک اسکوتر برقی خرید. اسکوتر دست دوم از این هم ارزان‌تر است. می‌توان با کمی هزینه دوچرخه معمولی را به برقی ارتقا داد. در بعضی از قسمت‌های آسیا تعداد محل‌های شارژ وسایل نقلیه برقی از پمپ بنزین‌ها بیشتر است و با هزینه کمتر می‌توان وسیله نقلیه برقی را شارژ کرد.

بقیه دنیا به آرامی در حال تعقیب آسیا هستند. در گزارش جدید اتحادیه اروپا آمده است که فروش دوچرخه‌های برقی در این اتحادیه از 1.1 میلیون در سال 2014 به تقریبا 2 میلیون در سال 2017 رسیده است. بیشتر این دوچرخه‌ها هم تولید چین است – کمی کمتر از 700000 عدد. فروش در آلمان و هلند بیشتر از بقیه کشورها بوده است.

البته همه بازخوردها در مورد اسکوتر مثبت نبوده است. انبوه اسکوترهای اجاره‌ای در شهرهای مختلف باعث ایجاد هرج و مرج‌هایی شده است (همان گونه که در مورد دوچرخه‌های اجاره‌ای داخل شهرها اینطور بوده). اسکوترهای برقی با کاهش کمک‌های مالی دولتی مواجه هستند. جنگ تجاری نیز در جریان رشد آنها خلل وارد کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تعرفه اسکوترهای برقی چینی را افزایش داده است. اتحادیه اروپا نیز در فوریه طرح اعمال عوارض واردات بر دوچرخه‌های برقی ارزان قیمت چینی را مطرح کرد.

مسئله دیگر خطرهای جانی ناشی از این وسایل نقلیه در جاهای مختلف جهان است. اسکوترها و دوچرخه‌های برقی متهم به افزایش دادن آمار مرگ و میر هستند. بیشتر آن به این دلیل است که کنترل و پیاده شدن از این وسایل برای کاربران دشوار است. وقتی اسکوتر سوار به زمین می‌افتد، اگر اسکوترش سنگین باشد، می‌تواند برخورد مهلکی را ایجاد کند.

اخیرا در نمایشگاه موتور ژنو، شرکت‌های آوودی، بی ام و، مرسدس بنز، مینی و فولکس واگن مدل‌های جدید خودروهای برقی خود را به نمایش گذاشته و صدای تولید شده از این خودروها را برای بازدید کنندگان پخش کردند. صدای فولکس واگن الکتریکی متمایز از صدای موتورهای معمولی بود؛ هر دو خوب و دارای ایمنی لازم بودند. فرانک ولش، رئیس بخش توصعه تکنولوژی کمپانی فولکس واگن، در مصاحبه‌ای با رویترز گفت: «مدل‌های برجسته باید صدای گیرا داشته باشند. صدای آنها باید بم باشد و مانند چرخ خیاطی یکنواخت نباشد.» او افزود: «خودروهای شاسی‌بلند باید صدای عمیق‌تری تولید کنند، چون آنها بزرگتر هستند.»

از طرف دیگر شرکت مرسدس بنز دنبال تولید صدای مصنوعی برای آگاه‌سازی عابرین بوده است. مرسدس AMG برای پیدا کردن صدای مناسب در حال همکاری با گروه موسیقی راک لینکین پارک است. شرکت جگوار برای مدل I-Pace یک سیستم هشدار شنیداری طراحی کرده که در بیرون شنیده می‌شود ولی در داخل شنیده نمی‌شود. صدای این هشدار تا حدودی شبیه هشدار وضعیت قرمز است، البته آهسته‌تر.

ممکن است در سال‌های آینده، خودروسازان از فکر ساخت صداهای متمایز دست برداشته و همه در داشتن یک صدای هشدار به توافق برسند. هم اکنون هم توافقاتی در این زمینه وجود دارد: صدای هشدار باید ترکیب نویز سفید و صوت آهنگدار باشد. نویز سفید برای گوش انسان خوش‌آیند و منبع تولید آن قابل تشخیص است. نویزهای تولید شده از خودروهای احتراقی بعد از برخورد با سطوح سخت به سمت گوش منعکس می‌شوند و تشخیص منبع را کمی مشکل می‌کند.

مشکلی که هم اکنون در چین و سایر کشورهای آسیایی وجود دارد به زودی به مشکلی جهانی تبدیل می‌شود. شرکت National Grid پیش‌بینی کرده که تا سال 2030 حدود 9 میلیون خودرو برقی در جاده‌های انگلیس حرکت خواهند کرد. بهتر است گوش‌هایمان را تیز کنیم و منتظر خبرهای جدید باشیم.

منبع: Wired

برای تهیه انواع اسکوتر های برقی میتوانید به ایران اسکوتر مراجعه کنید.