اسکوترهای برقی شرکت Bird

Roadie

کمپانی Bird، که اکنون 2 میلیارد دلار ارزش دارد، در حال صادرات اسکوترهای برقی خود به سایر نقاط جهان است. قبلا هم در ماه ژوئن در خبرگزاری تک‌کرانچ گزارشی به چاپ رسیده بود که حاکی از تلاش این کمپانی به توسعه خود در قاره اروپا بود. در حال حاضر کمپانی Bird در حال اجرای یک طرح آزمایشی در قاره اروپا است تا ببیند اسکوتر برقی در یک شهر 2 میلیونی چطور جواب می‌دهد.

پاتریک استیودنر، رئیس بخش اروپایی، خاورمیانه و آفریقایی کمپانی Bird، در مصاحبه‌اش با تک‌کرانچ می‌گوید: «پاریس در حل مسائل مربوط به تراکم جمعیت شهری مترقی است. این شهر با مشکلاتی از جمله تراکم جمعیت و آلودگی هوا رو به روست.»

به گفته استیودنر کمپانی Bird همچنین می‌خواهد اسکوترهایش را در تل آویو افزایش دهد. آنها در این مورد در حال مکاتبه با دانشگاه و شهرداری تل آویو هستند. در تل آویو هزینه سوار شدن اسکوتر 5 شیکل و بعد از آن به ازای هر دقیقه 50 آگوروت خواهد بود.

کمپانی Lime، که رقیب کمپانی Bird است، از مدت‌ها قبل دوچرخه‌ها و اسکوترهای خود را به خارج از ایالات متحده صادر کرده است. در دسامبر گذشته، این شرکت محصولاتش را به چندین شهر اروپایی صادر کرد. در ژوئن نیز اسکوترهایش را به پاریس آورد. همچنین کمپانی Lime اخیرا با سرمایه گذاری 335 میلیون دلاری وارد همکاری با شرکت Uber، غول خدمات حمل و نقل، شده است.

اسکوتر-برقی-شرکت-bird

در پاریس هزینه سوار شدن بر اسکوترهای Bird 1 یورو و بعد از آن دقیقه‌ای 15 سنت است که به اندازه کرایه اسکوترهای Lime می‌باشد. کمپانی Bird می‌گوید که مقامات شهر پاریس از برنامه این کمپانی برای اضافه کردن 100 اسکوتر به این شهر اطلاع دارند. البته، به گفته استیودنر، کمپانی Bird با این مقامات به شکل رسمی مشارکت ندارد.

استیودنر می‌گوید: «هم در پاریس، هم در تل آویو در حال مذاکراتی با مقامات شهری و کشوری هستیم. ما همکاری خوبی با مقامات شهری داریم. با هر مسئولی که صحبت می‌کنیم به توافقات خوبی می‌رسیم- به این ترتیب در حال جایگزینی ماشین با اسکوتر هستیم!»

شرکت Bird از زمان اجرای طرح خود در سانتا مونیکای کالیفرنیا، تطابق مستمری با باید و نبایدهای شهری نداشته است. با گسترش اسکوترهای Bird در سانتا مونیکا، این کمپانی در به دست آوردن جواز فروش ناکامی‌هایی داشته است. از ماه ژوئن به بعد شهرها در حال اجرای برنامه‌ای برای ملزوم داشتن شرکت‌های Bird، Lime و ... به مقررات شهری هستند.

استیودنر و دیگر همکارانش که در آمستردام هستند هنوز نتوانسته‌اند در گسترش محصولات شرکت Bird در این شهر موفق شوند. به گفته استیودنر: «در حال حاضر بهتر است توجهمان را به گسترش محصولات خود در آمریکا معطوف کنیم تا به فروش در سایر نقاط جهان. گام اول باید این باشد.»

در جواب سوالی که از استیودنر در مورد آفریقا پرسیده شد، وی گفت کمپانی Bird در حال بررسی این است که آیا بازار آفریقا به اندازه کافی پخته شده است که اسکوترهای Bird را بپذیرد یا نه.

او افزود: «من به شخصه بسیار مشتاقم که جواب این سوال را بدانم. زیرا آفریقا دارای جمعیت جوانی است که آماده‌اند خود را با تکنولوژی‌های جدید وفق دهند.»

منبع: Techcrunch

 

برای تهیه انواع اسکوتر های برقی میتوانید به ایران اسکوتر مراجعه کنید.