سیستم اسکوتر کرایه شرکت Uber

Roadie

 شرکت Uber سیستم اسکوتر کرایه‌ای را در مادرید راه‌اندازی کرد 

اسکوتر-برقی-تاشو

غول خدمات حمل و نقل، Uber، سیستم کرایه اسکوتر خود را در مادرید راه‌اندازی کرد. این عمل در جهت پیشبرد هدف این شرکت برای توسعه در اروپا انجام شده است.

شرکت Uber قبل از این در مادرید در زمینه حمل و نقل با خودرو فعالیت داشت و اکنون طبق گفته خودشان 566 عدد اسکوتر برقی وارد مادرید کرده‌اند. به این ترتیب به نظر می‌آید که وارد رقابتی با شرکت‌های کرایه دوچرخه برقی شده‌اند.

 

شهروندان از این به بعد می‌توانند با استفاده از یک اپلیکیشن اسکوتر کرایه کنند. هزینه سوار شدن آن 1 یورو و بعد از آن به ازای هر دقیقه 12 سنت می‌پردازند.

شرکت Uber در بیانیه‌ای که برای اجرای طرح خود در اسپانیا منتشر کرد، نوشت: «Uber پایتخت اسپانیا را به عنوان اولین شهر اروپا برای پیشبرد هدف توسعه این شرکت در اروپا انتخاب کرده است. از این پس پایتخت نشینان اسپانیا روش جدیدی برای حمل و نقل شهری در اختیار دارند.»

مقامات مادرید در مجموع به 22 شرکت مجوز راه‌اندازی سیستم اسکوتر کرایه‌ای را داده‌اند. این مجوزها با هدف تشویق مردم به عدم استفاده از سوخت‌های فسیلی داده شده است. با این تعداد جوازی که صادر شده تعداد 10000 اسکوتر برقی وارد شهر مادرید می‌شود که 3.2 میلیون جمعیت دارد.

قبل از این، Uber در چندین شهر ایالات متحده فعالیت داشته است.

در چند ماه گذشته شهرهای مختلفی در اروپا قوانینی را برای اسکوترها وضع کرده‌اند تا حقوق عابرین پیاده رعایت شود.

در چند روز گذشته پاریس جریمه‌هایی برای اسکوتر سواری در پیاده‌روها مقرر کرد. همچنین بارسلونا، دومین شهر بزرگ اسپانیا، استفاده از اسکوترهای برقی کرایه‌ای را ممنوع کرد.

 

برای تهیه انواع اسکوترهای برقی میتوانید به ایران اسکوتر مراجعه کنید.