موتور برقی جدید شرکت شیائومی به نام Himo T1

Roadie

احتمالا شیائومی ( Xiaomi ) به خاطر طیف وسیعی از تلفن های همراه و سایر وسایل الکترونیکی دستی شناخته شده است. اما این شرکت پیشرفت چشمگیری در بازار دوچرخه های الکتریکی نیز داشته است. جدیدترین ارائه شیائومی یک موتور الکتریکی با پیمایش طولانی با نام Himo T1 است. 

شیائومی ( Xiaomi ) نام  غریبی برای بازار دوچرخه الکتریکی نیست.این شرکت اولین مدل دوچرخه برقی خود را در سال گذشته عرضه کرد. Himo V1 یک  دوچرخه برقی تاشو بود که شیائومی با قیمت 261 دلار به بازار عرضه کرد. شیائومی ( Xiaomi ) اخیرا  یک دوچرخه برقی بزرگ و تاشو با نام Himo C20 را نیز معرفی کرده است. این محصول دارای چرخهای بزرگتر و باتری با ظرفیت بالاتر بود، با این حال همچنان قیمت پایین 375 دلار را حفظ کرد.

در حال حاضر شیائومی با اولین موتو برقی خود به عقب بازگشته است , Himo T1 بار دیگر قیمت را به میزان قابل توجهی در حدود 450 دلار حفظ کرده است.

Himo T1

Himo T1 چیزی به مانند  یک دوچرخه الکتریکی در بدن یک موتور سیکلت الکتریکی است و مانند بسیاری از موتور سیکلت های برقی ، دارای پدال میباشد تا Himo T1  به طور قانونی در دسته بندی موتورهای الکتریکی شناخته شود. همچنین سواران می توانند به راحتی پای خود را روی تخته کفپوش این اسکوتر قرار دهند.

موتور Himo T1  با 350 وات معرفی شده است، اما قدرت اصلی این موتور حتی به 750 وات نیز میرسد.

با استفاده از یک باتری 48 ولتی با کیفیت و یک چیپ کنترل کننده A7 , موتور برقی Himo T1 قادر است تا مسافتی معادل 120 کیلومتر را تنها با یک بار شارژ بپیماید که در نوع خود بسیار قابل توجه میباشد.

چنگال تعلیق جلو و دو کمک فنر عقب موتور یک سواری راحت و به اصطلاح نرم را ارائه می دهد.

توقف قدرت موتور در جلو با استفاده از یک ترمز دیسکی هیدرولیکی انجام میشود.در عقب موتور این عملکرد از طریق خود موتور درایو الکتریکی و یک ترمز مکانیکی صورت میگیرد. این کمپانی ادعا می کند که فاصله ترمز تا توقف موتور حداکثر 4.5 متر میباشد.

شرکت شیائومی سرعت و وزن Himo T1 را فهرست نکرده است، اما یک قانون جدید که اخیرا در چین تصویب شده است، سرعت دوچرخه های الکتریکی را تا 25 کیلومتر بر ساعت و وزن آنها را تا 55 کیلوگرم محدود می کند. البته تا اعلام رسمی خود شرکت به طور قطع نمیتوان میزان دقیق سرعت و وزن این محصول را پیش بینی کرد.

موتور برقی Himo T1  با استفاده از یک دکمه ساده روشن میشود و دارای یک صفحه نمایش دیجیتال بزرگ است. چراغ جلویی دایره مانند شکل گرفته و شامل پرتوهای پرقدرت میباشد.

فروش رسمی داخلی و تحویل Himo T1 در 4 ژوئن آغاز می شود. هنوز در مورد بازه زمانی که در ایالات متحده و اروپا عرضه خواهد شد ، هیچ اطلاعاتی در دسترس نمیباشد اما مانند بسیاری از دوچرخه های قبلی شرکت شیائومی ( Xiaomi ) ، احتمال دارد در سایت های چینی مانند AliExpress و GearBest با گزینه های حمل و نقل بین المللی رو به رو شود.

این محصول به زودی در فروشگاه اینترنتی ایران اسکوتر موجود میشود.

در ادامه نیز ویدیو مربوط به این محصول را میتوانید مشاهده کنید :