اسکوتر برقی شگفت انگیز Zukboard city

Roadie

اسکوتر برقی ZUKBOARD CITY در نگاه اول ترکیبی از یک اسکیت برد و یک اسکوتر برقی است. این اسکوتر برقی دارای طراحی مدولار است که می تواند به آسانی در برخی از قطعات همانند: چنگال جلو، باتری خارجی، قطعات پلاستیکی، عرشه قابل تعویض چوب با طرح های مختلف سفارشی شود.

 

Electric Motorcycles News - Zukboard City

این پروژه در اکتبر سال 2016 آغاز شد و آنچه که اکنون مشاهده می کنید، محصول نهایی است. تولید انبوه در ماه ژانویه سال 2018 آغاز شد. تیم توسعه ZUKBOARD با بررسی گسترده بازار شروع به درک نیازهای واقعی مشتریان کرد. مشتریان معمولا نیاز خود را در شرایط مبهم مانند "تجربه سواری خوب"، "سرعت تخلیه باتری آهسته"، "قابل اعتماد" و غیره بیان می کنند. برای چند ماه، 40 مورد نیاز کلی از مشتریان جمع آوری شده ومرتب شده اند و در نهایت به لیستی از هشت نیاز واقعی تقسیم شده اند.این نیازها عبارتند از:

- تجربه سواری راحت
- ایمنی
- سهولت نگهداری
- سهولت اصلاح
- مسافت طولانی
- سبک وزن
- انعطاف پذیری
- زیبایی شناسی

Electric Motorcycles News - Zukboard City

لازم به ذکر است که همه این 40 مورد نیاز اولویت ندارند، بنابراین تیم توسعه، خواسته ی مشتری را اولویت بندی کرده است.

ایمنی و تجربه سواری راحت مهمترین خواسته بوده. سهولت اصلاح و سهولت تعمیر و نگهداری هر دو دارای اولویت مساوی هستند و سومین نیازهای مورد نیاز است. تیم طراحي ZUKBOARD، QFD را به تصويب رساند و هر نياز مشتري را به يک ويژگي مهندسي تبديل کرد. در واقع، تیم توسعه نوآورانه به هر تقاضا با یک زبان مهندسی پاسخ می دهد. برای یک لحظه، به منظور توسعه یک محصول که رضایت مشتری را به همراه داشته باشد، یک اسکوتر باید مطابق با فلسفه طراحی مدولار طراحی شود. این شامل یک عرشه چوبی قابل تعویض، چنگال جلو، چرخ جلو، تعلیق جلو و پوشش پلاستیکی چنگال جلو میباشد که همگی قابل تغییر و سفارشی سازی است.

Electric Motorcycles News - Zukboard City

اسکوتر برقی ZUKBOARD با یک سیستم تعلیق منحصر به فرد ساخته شده است که شامل فنرهای جذبی، سیلندر سیلیکون و عرشه چوبی کوپهای جلو و عقب است. پد سیلیکون ارتعاشات با فرکانس پایین را جذب می کند. کمک فنر جلو و عقب  فرکانس های محدوده و در نهایت، عرشه چوبی جذب ارتعاش فرکانس بالا را کنترل میکند. ترکیبی از این سیستم ها، سواری راحت را تضمین می کند.

ZUKBOARD بسیاری از سبک های مختلف را در پاسخ به نیازهای مشتری پوشش می دهد. سوار شب(night ride)، پلیس(police)، سری مسابقه(racer series)، راننده دختر(girl drifter) و راننده پسر(boy driver) یکی از گزینه های قابل تعویض در دسترس هستند. هر عرشه چوبی دارای یک مجموعه منحصر به فرد از رنگ است که قطعا شما را ارضا می کند.

در تصویر زیر نمونه های این عرشه های چوبی را مشاهده کنید:

Electric Motorcycles News - Zukboard City

مختصری در باره ی پیدایش اسکوتر برقی ZUKBOARD:

تمام ایده آن در سال 2016 آغاز شد، زمانی که فرحبد محمدی در حال تحصیل در رشته مدیریت پروژه های ساختمانی بود او همیشه طرفدار دستگاه های تحرک فردی و یکی از پیشگامان سازنده دستگاه های حرکتی شخصی (PMD) در مالزی است. او متوجه شد که اسکوتر های برقی به عنوان یک اسباب بازی در نظر گرفته شده و هنوز به عنوان یک حالت واقعی حمل و نقل در نظر گرفته نمی شوند. تنها 3 یا 4 تولید کننده، اکثریت آنها از چین، مالکیت معنوی را در طراحی خود دارند، در حالی که دیگر شرکت های سازنده  فقط  به تولید و تکثیر محصولات می پردازند.

هنگامی که ایده توسعه ZUKBOARD به ذهن او رسید، تلاش کرد تا شکاف محصول را پر کند و یک محصول مشتری محور را توسعه دهد.