دو محصول الکتریکی جدید هارلی دیویدسون

Roadie

هارلی دیویدسون در نظر دارد تا دهه‌ی میلادی آینده 100 موتورسیکلت جدید را روانه بازار کند. جدیدترین خبرها نشان می‌دهند که موتورسیکلت‌های الکتریکی  بخشی از برنامه‌ی هارلی دیویدسون خواهند بود. خب حالا موضوع جالب شد! اما متأسفانه جزئیات کمی درباره‌ی این مدل‌ها وجود دارد.

در نمایشگاه CES 2019 هارلی دیویدسون از نسل بعدی حمل و نقل الکترونیک خود  در لاس وگاس رونمایی کرد. در کنار تولید موتورسیکلتهای Livewire 2020، این دو کانسپت معرفی شده به سمت یک بخش الکتریکی جدید از داستان هارلی دیویدسون اشاره می کنند که با رویکردهای نوآورانه در زمینه حمل و نقل و فن آوری و طراحی ظاهر یک انقلاب محسوب میشود.

البته از پروژه‌ی LiveWire استقبال بسیار خوبی به عمل آمد و این پروژه‌ هم‌اکنون به مرحله تحقیقات و توسعه وارد شده و در نهایت وارد خط تولید خواهد شد. البته هنوز زمان این موضوع مشخص نیست.یک موضوع مهم درباره‌ی این پروژه ظاهراً ایجاد صدایی زیبا برای موتورسیکلت‌های الکتریکی است.

این کانسپت های به تازگی معرفی شده به عنوان بخشی به سوی آینده ای متفاوت در محصولات الکتریکی، توانایی تحرک شهری توسط محصولات دو چرخ (two wheeled)  را بررسی می کنند. هر دو کانسپت تخصص هارلی دیویدسون را در تجربیات محصولات دو چرخ ایفا می کنند و مرزها را در طراحی و تکنولوژی تغییر می دهند.

Electric Motorcycles News - Harley Davidson - concepts light electric vehiclesطرح کانسپت ارایه شده توسط هارلی موتور برقی scrambler

Electric Motorcycles News - Harley Davidson - concepts light electric vehiclesElectric Motorcycles News - Harley Davidson - concepts light electric vehiclesدر سال 2018 اعلام شد که ایده های هارلی دیویدسون، چشم اندازی متفاوت دارد که شامل محصولات جدید در بخش های موتور سیکلت برقی، دسترسی گسترده تر مشتریان و تقویت شبکه فروشندگان  است. این دوکانسپت، در کنار تولید LiveWire 2020، اثبات این دیدگاه است و به مجموعه گسترده ای از دوچرخه های الکتریکی طراحی شده توسط این شرکت که  به عنوان رهبر درمحصولات الکتریکی در چند سال آینده چشم دارد و الهام بخشیدن به موتور سواران  با ایده های متفاوت  برای سواری را در نظر دارد.

این محصولات  سبک وزن الکتریکی  برای آینده ی مسیرهای شهری طراحی شده اند که به راحتی می توان از آن استفاده کرد - بدون کلاچ، بدون دنده، سبک وزن و با هدف عدم صدور مجوز موتور سیکلت (گواهینامه) . هر دو باتری قابل حمل میباشند وبر اساس سبک مبتنی بر فلسفه H-D  طراحی شده اند.

Electric Motorcycles News - Harley Davidson - concepts light electric vehiclesدوچرخه برقی سبک وزن آفرود(offroad) طراحی شده توسط هارلی دیویدسون

Electric Motorcycles News - Harley Davidson - concepts light electric vehiclesمعاون موزه هارلی دیویدسون درباره محصولات الکتریکی آینده این شرکت اینگونه اظهار نظر کرد:

جامعه با فاکتورهای زیادی به پیش می‌رود و ما می‌دانیم که با تکنولوژی‌های بی‌شماری احاطه شده‌ایم. من فکر می‌کنم راندن یک موتورسیکلت به شما اجازه می‌دهد تا نفس راحتی بکشید و از طبیعت لذت برده و هیجان داشته باشید.