موتور برقی جدید کمپانی هوندا

Roadie

شرکت هوندا در تاریخ 29 نوامبر سال 2018 اقدام به معرفی جدیدترین موتور سیکلت برقی خود به نام PCX Electric کرد و در تاریخ 30 نوامبر 2018 یعنی دقیقا روز بعد شروع به فروش این محصول به صورت نقد و اقساط نمود.

موتور-برقی-هوندا-honda-pcx-electric

موتور برقی PCX بر پایه یک طراحی مدرن و محبوب و با استفاده از جدیدترین موتور الکتریکی شخصی سازی شده ی کمپانی بزرگ هوندا , ساخته شده است.

تکنولوژی Magnet embedded موتور الکتریکی به کار گرفته شده باعث افزایش گشتاور و در نتیجه افزایش چشمگیر سرعت و شتاب این موتور سیکلت برقی گردیده است.

PCX Electric با به ارث بردن ساختار محبوب موتور های سری PCX شرکت هوندا دارای کنترل کاملا راحتی برای موتور سوار میباشد و بدون هیچگونه لرزش و لغزشی از تمام دست اندازها و پیج ها عبور میکند و یک تجربه عالی از موتور سواری داخل شهر را منعکس میکند.

همچنین برای این وسیله نقلیه دو عدد باتری لیتیوم قابل حمل ( Honda Mobile Power Pack ) ساخت خود شرکت هوندا در نظر گرفته شده است که با شارژ کامل میتواند به راحتی 100 کیلومتر را طی کند و برای شارژ آن ها میتوانید باتری ها را جدا کرده و یا بدون جدا کردن به راحتی با استفاده از کابل برق به پریز زده و شارژ کنید .

موتور-برقی-هوندا-honda-pcx-electric

شرکت هوندا برای جمع آوری طیف گسترده ای از نظرات مشتریان و الزامات مورد نیاز در مورد اسکوتر الکتریکی، PCX ELECTRIC را تحت نظارت قرار خواهد داد و سرویس اشتراک گذاری دوچرخه در منطقه توکیو و آزمایش خدمات اجاره دوچرخه سواری گردشگری در بهار 2019 در ژاپن آغاز خواهد شد.

همچنین سیستم ترمز ضد قفل (ABS) برای چرخ جلو نیز در نظر گرفته شده است.

امکانات :

سیستم EV

سیستم جدید 96V EV , دارای دو باتری لیتیوم یون با تراکم انرژی بالا میباشد که به صورت سریال به یکدیگر متصل شده اند.

این موتور از یک ساختار جدید الکتریکی IPM  برای بهره وری انرژی بالا و خروجی بالا حتی در دورهای کم , برای خنک کردن استفاده می کند. حداکثر توان خروجی موتور 4.2 کیلو وات (خروجی استاندارد: 0.98 کیلو وات) میباشد که باعث می شود سواری صاف و عملکرد صعودی و قدرتمندی را ارائه دهد.

دو پک باتری موتور برقی PCX Electric در حالتی که کاملا خالی از شارژ باشند به زمانی حدود 4 الی 6 ساعت زمان نیاز دارند تا به طور کامل شارژ شوند.

( زمان شارژ بسته به نوع استفاده و اینکه بر روی موتور شارژ شوند یا به صورت جداگانه میتواند متغیر باشد )

موتور-برقی-هوندا-honda-pcx-electric

شاسی 

در PCX Electric فاصله دو محور نسبت به سایر مدل های PCX گسترش یافته است، طول بالشتک عقب تغییر یافته است و از استحکام بالاتری نسبت به مدل های گذشته بهره میبرد و از فنرهای سه مرحله ای استفاده شده است. برای تعلیق تحت بالشتک عقب و موتور، یک واگن قدرتمند جدید طراحی شده است با یک نیروی الکتریکی کم EV ارتقاء یافته کمک می کند تا یک سوار صاف و راحت و بدون ارزش را تجربه کنید.

همچنین سیستم ترمز ضد قفل (ABS) برای چرخ جلو نیز در نظر گرفته شده است.

موتور-برقی-هوندا-honda-pcx-electric

طراحی زیبا

طراحی مدرن و حالت جریان کشیده شده از جلو تا عقب در ایم موتور سیکلت برقی ظاهری زیبا , آرام و متفاوت را به وجود آورده است .

که با استفاده از چراغ های LED آبی رنگ در اطراف آن تزیین شده است که به پیچدگی و جذابیت ظاهر آن می فازاید.

در حال حاضر موتور برقی PCX Electric فقط در رنگ سفید ( Pearl Glare White ) در دسترس میباشد ولی مطمئنا در آینده ای نزدیک شاهد عرضه رنگ های مختلف از آن خواهیم بود.

موتور-برقی-هوندا-honda-pcx-electric

امکانات دیگر :

وجود نمایشگر تمام دیجیتال امکان نمایش میزان سرعت , شارژ باتری ها , مسافت پیموده شده , وضعیت دستگاه , وجود هرگونه ایراد در سیستم مونور برقی و ... را فراهم کرده است.

موتور-برقی-هوندا-honda-pcx-electric

استفاده از سیستم Smart Key شخصی سازی شده توسط شرکت هوندا در موتور برقی PCX Electric یکی دیگر از امکانات قابل توجه این وسیله میباشد که به موتور سوار اجازه میدهد بدون استفاده از سوییچ موتور را روشن نماید .

موتور-برقی-هوندا-honda-pcx-electric

در پایین نگاهی خواهیم داشت به مشخصه های کلی موتور برقی PCX Electric :

- شرکت سازنده : هوندا ( Honda )

- اصالت برند : ژاپن

- قابلیت پیمایش با شارژ کامل : 100 کیلومتر

- زمان مورد نیاز برای شارژ : 4 الی 6 ساعت

- ابعاد : 1,960×740×1,095 میلی متر

- وزن قابل تحمل : 150 کیلو گرم

- توان خروجی موتور : 4200 وات

- نوع باتری : لیتیوم 

- ترمز عقب : هیدرولیک دیسکی

- ترمز جلو : هیدرولیک دیسکی