نقد و بررسی قابلیت‌های موتورسیکلت برقی Zero SR

Roadie

موتورسیکلت‌های برقی، توانایی رقابت با دوچرخه را دارند و افرادی که به پاکی محیط‌زیست اهمیت می‌دهند، می‌توانند از موتورسیکلت برقی به‌جای دوچرخه استفاده کنند که هم سرعت و شتاب بیشتری دارد و استفاده از آن نیز راحت‌تر است.موتورسیکلت برقی Zero SR محصول کمپانی Zero Motorcycles است که دارای شارژ باتری، قدرت و سرعت مناسب است، در این مطلب به بررسی ویژگی های Zero SRمی پردازیم.

موتورسیکلت برقی، وسیله نقلیه پاک و درعین‌حال سریع و راحت است. دلایل زیادی وجود دارد که یک دوچرخه‌سوار از موتورسیکلت برقی برای جابه‌جایی استفاده کند. بسیاری از افراد بر این باور هستند که وسایل نقلیه برقی سرعت و قدرت کافی را ندارند و به علت تغییر سوخت و تبدیل‌شدن آن به منبع انرژی برق؛ وسیله نقلیه میزانی از توانایی اصلی خود را از دست می‌دهد.

کمپانی آمریکایی Zero Motorcycles، به‌تازگی موتورسیکلت برقی جدیدی را معرفی کرده است که برای رانندگی در جاده‌های خارج شهری نیز مناسب بوده، نام این موتورسیکلت Zero SR است.

این کمپانی در تلاش است تا انقلابی درزمینهٔ ساخت موتورسیکلت ایجاد کند و از باتری‌های لیتیوم-یون در موتورسیکلت استفاده کرده است،Zero SR توانایی راندن در جاده‌های بیابانی و خارج شهر را دارد، قدرت آن ۷۰ اسب بخار هست. Zero SR هیچ محدودیتی در رانندگی برای موتورسوار ایجاد نمی‌کند و موتورسوار با خیال آسوده می‌تواند از حداکثر سرعت موتور در جاده‌های خارج شهری استفاده کند.

در این قسمت نگاهی اجمالی به ویژگی‌های مثبت موتورسیکلت برقی Zero SR می‌اندازیم:

در نگاه اول موتورسیکلت برقی Zero SR، کاملاً شبیه به یک موتورسیکلت معمولی است و هیچ تفاوتی با سایر موتور سیکلت ها ندارد.

موتور برقی zero مدل SR

بدون کلاچ می‌توان با Zero SR راحت‌تر موتورسواری کرد، طراحی دسته Zero SR و حک شدن نام کمپانی بر روی دسته نیز بسیار زیبا است.

در تولید تسمه Zero SR از مواد اولیه بسیار باکیفیت استفاده کرده‌اند،Zero SR دارای ۱۱۶ پوند پا (گشتاور) است که در دوچرخه‌های اسپرت این عدد ۱۰۰۰cc است.

شما به‌راحتی می‌توانید شارژر را به باتری موتورسیکلت متصل کنید که در محل مناسبی نیز قرارگرفته است. برای شارژ ۰ تا ۱۰۰ Zero SR باید ۸ ساعت زمان صرف کرد و با هر بار شارژ می‌توان ۱۶۱ مایل در شهر رانندگی کرد.

موتور برقی zero مدل SR

Zero SR دارای دو حالت پیش‌فرض برای رانندگی است، eco و sport، حالت eco برای رانندگی با استفاده حداقل انرژی مناسب است و حالت sport برای رانندگی با سرعت‌های بالا.

موتور برقی zero مدل SR

Zero SR قابلیت کنترل با گوشی‌های هوشمند اندروید و iOS را دارد. با دانلود اپلیکیشن Zero SR و اتصال موتور برقی به گوشی هوشمند کاربر می تواند تنظیمات موتورسیکلت خود را از طریق گوشی هوشمند انجام دهد.

صندلی چرمی Zero SR برای رانندگی در سطح شهر در ساعات طولانی بسیار مناسب است، ارتفاع صندلی چیزی برابر با ۳۱٫۵ اینچ است که با راحتی در هنگام توقف می‌توان بر روی انگشت‌های پا ایستاد.

محفظه‌ای در قسمت جلو موتورسیکلت قرار دارد که موتورسوار می‌تواند گوشی هوشمند و وسایلی که نیاز دارد را در آنجا دهد.

موتور برقی zero مدل SR

Zero SR موتورسیکلت برقی باقابلیت‌های بسیار خوبی است که در کنار تمام کاستی‌ها دارای قدرت بسیار خوب و قابلیت‌های مفید است که علاوه بر قدرت، به محیط‌زیست نیز آسیب نمی‌رساند.

Zero SR،۱۵۹۹۵ دلار است، البته قیمت فروش آن در کشورهای مختلف متفاوت است، وسایل نقلیه برقی معمولاً دارای قیمت‌های بالایی هستند. اگر قصد دارید با Zero SR سفر طولانی بروید حتماً باید به فکر مخزن انرژی و توقف گاه برای شارژ موتوربرقی خود باشید.

بدون شک قدرت موتورسیکلت‌های معمولی از هر موتورسیکلت برقی بیشتر است و این بیشتر بودن قدرت و انرژی به دلیل وجود سوخت در منبع انرژی و احتراق برای به حرکت درآوردن وسیله نقلیه است. یکی از نکات بسیار مثبتی که در موتورسیکلت‌های برقی وجود دارد و موتورسیکلت‌های معمولی از آن بی‌بهره‌اند، بی‌سروصدا بودن موتورسیکلت‌های برقی است.

موتور برقی zero مدل SR