چند نکته ی مهم

Roadie

- اسکوترهای برقی بی کیفیت و ارزان قیمت عموما 2 برد هستند ( نه همه ی آن ها ) و به علت قیمت بالای برد محافظ ، این اسکوترها فاقد برد محافظ می باشند. این موضوع از این جهت دارای اهمیت است که برد محافظ سبب می شود زمانی که باتری در حال شارژ است و OVERCHARGE شده، خود دستگاه برق رسانی به باتری را قطع می کند و پس از کم شدن شارژ، دوباره شارژ رسانی صورت می گیرد، در حالی که اگر برد محافظ در دستگاه وجود نداشته باشد، باتری لیتیومی دائما در حال شارژگیری باقی می ماند که این موضوع می تواند سبب آتش سوزی و ترکیدن و خطراتی از این جهت شود. در نقطه ی مقابل، اسکوترهای با کیفیت همگی در دسته بندی وسایل 3 برده قرار می گیرند (اما این به این منظور نیست که همه ی اسکوترهای 3 برد با کیفیت باشند) و دارای برد محافظ می باشند. پس یکی از دلایل قیمت پایین اسکوترهای بی کیفیت، همین عدم بهره مندی از برد محافظ باتری در سیستم آن ها است.

- همچنین اسکوترهای با کیفیت از شاسی بدنه ی آلیاژ آلومینیومی با کیفیت بهره می برند و به راحتی تا 120 کیلوگرم ورن را تحمل کرده و در برابر ضربه فشارهای ناگهانی مقاومت بالایی دارند , در حالی که اسکوترهای ارزان قیمت از جنس آلومینیوم با کیفیت پایین ساخته شده که در برابر ضربه و فشار بسیار آسیب پذیر هستند .

- کیفیت ساخت بسیاری از قطعات مثل ( بلوتوث ) در اسکوترهای ارزان قیمت پایین بوده و نه تنها کاربر از کیفیت آنها راضی نخواهد بود بلکه به دلیل کیفیت پایین بعد از مدتی استفاده باعث آسیب رسانی به برد اصلی و خرابی دستگاه می شود .

- با توجه به این که بسیاری از موارد ذکر شده در داخل سیستم اسکوتر برقی هستند، در زمان خرید امکان این تشخیص اسکوتر خوب و خوش ساخت با اسکوتر بی کیفیت ممکن نیست. درنتیجه وجه تمایز در اینجا، بحث گارانتی اسکوتر برقی است. اسکوترهای بی کیفیت و ارزان قیمت عمدتا فاقد گارانتی هستند و یا در صورت گارانتی بودن، مدت گارانتی آن ها کم بوده یا بسیاری از موارد و قطعات اسکوتر برقی را شامل نمی شود.