خرید اسکوتر برقی

خرید اسکوتر برقی

در خرید اسکوتر برقی به چهار نکته باید توجه کنیم :

1. چه شخصی , چه سنی و با چه هدفی ( تفریح یا رفت و آمد شهری ) قرار است از اسکوتر برقی استفاده کند .

2. میزان بودجه ای که می خواهید هزینه کنید .

3. از مشخصه های فنی این وسیله اطلاع پیدا کنیم .

4. مهمتر از همه اینکه از اصلی بودن کالا و معتبر بودن فروشگاه اطمینان حاصل کنیم .

( در حال حاضر نمونه های مشابه فراوانی از انواع اسکوتر برقی در بازار موجود بوده که جزء رده بندی محصولات استاندارد نیستند. همینطور درصد بالایی از این محصولات کمتر از مدت معین (در حدود کمتر از 4 ماه) کار کرده و باتری و بردهای آن به حالت معیوب و بلا استفاده در می آیند، از همین رو این نوع محصولات بدون هیچگونه تعهدی در انواع مختلف و با کیفیت های پایین به قیمت های مختلف و بدون هیچگونه گارانتی معتبر در برخی فروشگاه ها عرضه می شود. )

 

به عنوان مثال اگر هدف ما از خرید اسکوتر برقی، بازی و سرگرمی باشد و هیجان، ارجح بر کارایی باشد و بودجه مان محدود باشد، مشخصا اسکوترهای هوشمند (بدون دسته) گزینه نسبتا مناسب و هیجان انگیز تری هستند .

 

 

اما  اگر هدف رفت و آمد شهری بین محل کار و منزل و ...  باشد، مینی ناین بات ها و اسکوتر های هوشمند دسته دار گزینه بهتری با توجه به کارایی شان خواهند بود و البته این محصول قیمت بیشتری نسبت به اسکوترهای بی دسته خواهد داشت.

 

کیفیت باتری ها و تعداد باتری های قرار گرفته در هر مدل از اسکوترها در اکثر مواقع بیشترین اهمیت را داشته و صرفا همراه بودن نام یک برند “مانند: سامسونگ یا ال جی” به هیچ عنوان گواه کافی بر کیفیت باتری نمیباشد.

دارا بودن گواهی های استاندارد کیفی اروپامانند CE و FE وROHS از عوامل مهم کیفیت اسکوترهای هوشمند به شمار می آید.

به طور کلی تمامی اسکوترهای برقی اعم از سگوی ها، اسکوتر های هوشمند (دسته دار و بدون دسته)، همگی دارای 2 موتور در هرچرخ، باتریهای بزرگ لیتیومی، شاسی نگهدارنده آلمینیومی و مدارهای پیشرفته الکترونیکی بیش از 4 قسمتی هستند , این بخش ها با کیفیت های متفاوت به بازار عرضه شده طوریکه به راحتی قابل رویت و تشخیص غیر متخصصین نمیباشد .


چند نکته ی مهم درباره ی کیفیت و قیمت اسکوتر های برقی موجود در بازار

- اسکوترهای بی کیفیت و ارزان قیمت عموما 2 برد هستند ( نه همه ی آن ها ) و به علت قیمت بالای برد محافظ ، این اسکوترها فاقد برد محافظ می باشند. این موضوع از این جهت دارای اهمیت است که برد محافظ سبب می شود زمانی که باتری در حال شارژ است و OVERCHARGE شده، خود دستگاه برق رسانی به باتری را قطع می کند و پس از کم شدن شارژ، دوباره شارژ رسانی صورت می گیرد، در حالی که اگر برد محافظ در دستگاه وجود نداشته باشد، باتری لیتیومی دائما در حال شارژگیری باقی می ماند که این موضوع می تواند سبب آتش سوزی و ترکیدن و خطراتی از این جهت شود. در نقطه ی مقابل، اسکوترهای با کیفیت همگی در دسته بندی وسایل 3 برده قرار می گیرند (اما این به این منظور نیست که همه ی اسکوترهای 3 برد با کیفیت باشند) و دارای برد محافظ می باشند. پس یکی از دلایل قیمت پایین اسکوترهای بی کیفیت، همین عدم بهره مندی از برد محافظ باتری در سیستم آن ها است.

- همچنین اسکوترهای با کیفیت از شاسی بدنه ی آلیاژ آلومینیومی با کیفیت بهره می برند و به راحتی تا 120 کیلوگرم ورن را تحمل کرده و در برابر ضربه فشارهای ناگهانی مقاومت بالایی دارند , در حالی که اسکوترهای ارزان قیمت از جنس آلومینیوم با کیفیت پایین ساخته شده که در برابر ضربه و فشار بسیار آسیب پذیر هستند .

- کیفیت ساخت بسیاری از قطعات مثل ( بلوتوث ) در اسکوترهای ارزان قیمت پایین بوده و نه تنها کاربر از کیفیت آنها راضی نخواهد بود بلکه به دلیل کیفیت پایین بعد از مدتی استفاده باعث آسیب رسانی به برد اصلی و خرابی دستگاه می شود .

- با توجه به این که بسیاری از موارد ذکر شده در داخل سیستم اسکوتر برقی هستند، در زمان خرید امکان این تشخیص اسکوتر خوب و خوش ساخت با اسکوتر بی کیفیت ممکن نیست. درنتیجه وجه تمایز در اینجا، بحث گارانتی اسکوتر برقی است. اسکوترهای بی کیفیت و ارزان قیمت عمدتا فاقد گارانتی هستند و یا در صورت گارانتی بودن، مدت گارانتی آن ها کم بوده یا بسیاری از موارد و قطعات اسکوتر برقی را شامل نمی شود.


 

<
Back to Top