هاوربورد چیست؟چگونه کار میکند؟

Roadie

زمانی که در مورد هاوربورد ها «hoverboard» صحبت می‌کنیم ناگهان فکر ما به سمت یک شی پرنده کشیده شود که به نوعی معلق است. اما در حقیقت این گونه دستگاه‌ها فعلا در آزمایشگاه‌ها به سر می‌برند و در دنیای واقعی نمی توان مورد خوبی از آنها پیدا کرد. بنابراین هاوربرد چیست که در این چند سال اخیر همه جا نام آنها شنیده می شود؟ خوب شاید بتوان آنها را یک اسکوتر برقی دانست، دارای دو چرخ که می توانند شما را در سطح زمین جایه‌جا کنند، اما باید فکر پرواز با آن‌ها را از سرتان بیرون کنید چرا که همانطور که گفته شد این دستگاه ها فقط اسمهاوربورد را یدک می‌کشند!

شاید شما نیز علاقه داشته باشید یک هاوردبورد برای خود تهیه کنید که این روز ها قیمت‌شان به زیر 300 دلار هم رسیده است. بنابراین افراد بسیاری می‌توانند به‌جای خرید یک دوچرخه و یا یک اسکیت از این نوع دستگاه‌ها خرید کنند و وظیفه حمل و نقل را از عضلات خود بر دوش موتورهایی الکتریکی بسپارند! البته هاوربورد ها را نمی‌توان با دوچرخه یا حتی اسکوتر های معمولی مقایسه کرد!

هاوربورد چیست

اگر قصد خرید هاوربورد را دارید و در انتخاب آن به نوعی سردرگرم شده‌اید در این مطلب هرچه که نیاز باشد در مورد یک هاوربرد بدانید آمده است. بنابراین در ادامه با ایران اسکوتر همراه باشید.

قیمت اسکوتر برقی

هاوربورد چیست؟

همانطور که گفته شد دستگاه‌هایی که در حال حاضر به فروش می‌رسند یک اسکوتر به شمار می‌روند و فقط برای جلب نظر مشتریان این نام بر روی آنها گذاشته شده است و شاید بتوان نام درست این‌گونه دستگاه‌ها را “اسکوتر خود ران” نهاد. این دستگاه‌ها با خود دو چرخ دارند که در بیشتر مدل‌ها، خبری از فرمان و دسته نگه‌دارنده نیست، بنابراین برای تغییر جهت کافی است خودتان را به سمتی که‌ می خواهید بکشید. برای مثال کشیدن بدن به سمت عقب باعث توقف دستگاه می‌شود و یا تغییر زاویه به سمت راست مسیر شما را به سمت راست تغییر خواهد داد! در حالت کلی پاها، و بدن کاربر نقش فرمان را در هاوربرد بازی خواهد کرد.

معمولا هاوربورد ها دارای دو قسمت حساس هستند که درست در زیر پاهای کاربر قرار می‌گیرد و نقش آن اجازه دادن به کاربر برای کنترل سرعت و مسیر است. تخته‌ی اصلی زمانی که شما پاهای خود را به صورت کامل روی آن قرار می‌دهید شروع به حرکت می‌کند و کافی است برای پیاده شدن پاهای خود را جدا کنید تا به صورت کامل بایستد. به طور حتم به دلیل اینکه هیچگونه دسته‌ای برای حفظ تعادل وجود ندارد، در اوایل کار، حفظ تعادل برای شما سخت خواهد بود،  چرا که در کار با این دستگاه باید به خودتان متکی باشید. در این حالت و تا زمانی که شما بتوانید تعادل خودتان را حفظ کنید، همه چیز خوب پیش خواهد رفت اما اگر تعادل‌تان را از دست دهید یا پاهای‌تان کمی بلرزد کارتان تمام است، از تخته سقوط خواهید کرد! سوار شدن بر هاوربورد را شاید بتوان با سوار و پیاده شدن روی پله های مکانیزه پر سرعت مقایسه کرد البته شاید خنده دار به نظر برسد اما در حقیقت حفظ تعادل در هر دو مهم است.

" البته بعضی از هاوربورد ها نیز دارای دست نگه دارنده هستند "

خرید اسکوتر برقی

چه چیزی قدرت هاوربرد ها را تامین می کند؟

در سال 2015 گزارشی منتشر شد که مشکل انفجار هاوربورد ها از باتری های آنهاست. این دستگاه ها انرژی خود را از باتری های لیتیوم یونتامین می کنند که گرمای بیش از حد باعث انفجارشان خواهد شد! در این گزارش آمده بود که در هاوربوردهایی که قیمت کمی دارند از باتری های معیوب استفاده شده و از آنها می توان به تعداد و با برندهایی مختلف در فروشگاه ها پیدا کرد که بیشتر آنها از چین می‌باشند! کارشناسان از کاربران خواسته‌اند تا در هنگام خرید این محصول از اصلی بودن قطعات آن اطمینان حاصل فرمایند .

مشکل دیگر این است که به تعداد زیاد می توان نسخه‌ی تقلبی هاوربوردهای معتبر را بدون اینکه حتی قابل تشخیص باشند، در بازار پیدا کرد. بنابراین تا جای ممکن هاوربورد ها را از مراکز معتبر و تولیدکنندگان اصلی تهیه کنند و اگر قیمت هاوربردی پایین بود، شک نکنید با یک مدل تقلبی سرکار دارید!

 

هاوربورد ها معمولا به سرعتی نهایت 15 کیلومتر می‌رسند و برای سوار شدن بر آنها عقل حکم می‌کند خود را به وسیله‎‌های ایمنی از جمله کلاه ایمنی، زانو بند و آرنج بند مجهز کنید تا در صورت سقوط از خطر شکستگی و سایر آسیب‌های فیزیکی در امان باشید!

از مشکلات و خطرات که بگذریم نوبت به خود دستگاه می‌رسد، موضوعی که باید به آن دقت کنید میزان وزنی است که یک هاوربورد توانایی حمل آن را دارد. هاوربوردها یک حداقل و حداکثر وزن دارند که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. مورد حداقل برای حفاظت از کودکان اعمال می‌شود تا هر کودکی نتواند سوار بر یک هاوربورد در خیابان ها دیده شود! 

مورد دیگر اینکه هاوربوردها برای افراد کهنسال، خانم‌های بادار و کودکان مناسب نیستند و اگر زمانی فکر می‌کردید با این‌گونه دستگاه‌ها می توان به این دسته از افراد برای حمل و نقل کمک کرد، خوب به طور حتم تا اینجا خودتان متوجه شده اید اشتباه می‌کرده‌اید.

از نظر قیمت و برند تولیدکنند‌ه‌ی هاوربورد، در حال حاضر تعداد بسیار زیادی کمپانی کوچک و بزرگ اقدام به تولید هاوربورد کرده‌اند که قیمت دستگاه‌های تولیدی‌شان از 200 تا 1800 دلار می رسد. ابتدا بگوییم  برای انتخاب و خرید هاوربورد مدل‌هایی که قیمت پایین دارند را فراموش کنید چرا که دستگاهی که کیفیت مناسب داشته باشد قیمت 200 یا 300 دلار نخواهد داشت و آنهایی هم کیفتشان مناسب است براساس سرعت و تحمل وزن و جنس بدنه و حتی طول عمر باتری قیمت‌شان متغیر است. در حال حاضر از کمپانی هایی که هاوربورد آنها در بازار یافت می شود می توان به Segway , Kiwano , AirWheel , Fspeed , Smart Balance , Xiaomi و … اشاره کرد.

 

شرکت ایران اسکوتر یکی از بزرگترین و معتبرترین فروشگاه های فروش اسکوترهای برقی می باشد که با عرضه محصولات با کیفیت , تضمین قیمت , گارانتی بلند مدت و بدون قید و شرط و بیش از 4 سال تجربه در زمینه وسایل حمل و نقل الکترونیک , یک خرید عالی و مطمئن را برای مصرف کننده تضمین می کند.

 

برای خرید اسکوتر برقی به ایران اسکوتر مراجعه کنید.